Заходи


П'ятниця, 15 грудня 2017 року
              
                                                        Права та обов’язки.
     Індивідуальна профілактична робота  з молоддю по запобіганню правопорушень – одна із важливих ланок виховної роботи бібліотеки. Правовиховну роботу бібліотекарі намагаються вести в координації з освітніми закладами, зі службою у справах дітей, Чаплинським районним відділом з питань пробації  Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. У грудні 2017 року в читальній залі Чаплинської центральної бібліотеки відбулася зустріч з учнем 9-го класу з метою профілактики правопорушень. З хлопцем провелася індивідуальна бесіда-діалог на тему «Права та обовязки». В ході спілкування бібліотекарі Ірина Суханова та Ірина Міщенко знайшли підхід до юнака, поцікавились про його інтереси та захоплення. Хлопець легко пішов на контакт, розповів про своє ставлення до навчання, до суспільно-корисної праці. Свій вільний час полюбляє проводити з друзями. Віталій щиро ділився планами на майбутнє, хотів би бути лідером у класі та корисним у суспільному житті. Юнак відкритий для спілкування, в його характері виявлені позитивні риси. Бібліотекарі переслідували мету – познайомити відвідувача з правами та обов’язками підлітків, зробили екскурс по бібліотеці і цікавим новинкам літератури, презентували художні книги та енциклопедичні довідники, періодичні видання для молоді з метою залучення до читання, виявили його уміння володіти комп’ютером та запропонували переглянути відеоролик «Шкідливі звички». На заході були присутні  Лізунова Тетяна Миколаївна – провідний інспектор районного відділу з питань пробації, Войнаровська Анна Олегівна – спеціаліст служби у справах дітей та мама Віталія.




          
Четвер, 14 грудня 2017 року
                             Урок  скорботної памяті  та вшанування


         14 грудня 2017 року в малій залі культурно-мистецького центру для учнівської молоді Чаплинського аграрного ліцею проведений урок пам’яті «Атомне століття раною горить», присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ведучі бібліотекарі Ірина Міщенко та Ірина Суханова розповіли про саму страшну трагедію людства – аварію на Чорнобильській АЕС. Мужні сини і дочки України своїми життями жертвували, щоби приборкати вируюче немилосердне полум’я смертоносної радіації. Ця трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тілі України.  Увесь цей жах відгукнувся болем у серцях мільйонів людей. У своєму виступі голова районної державної адміністрації Бурейко Олександр Альбертович звернувся до учасників ліквідації наслідків аварії  нашого району зі словами глибокої вдячності за їх ратний подвиг і патріотизм. Наш священний обовязок, зазначив голова адміністрації, - завжди памятати гіркі сторінки історії, аби це не повторилося. На заході поіменно згадали тих ліквідаторів, хто вже пішов із життя через важкі хвороби, та тих, хто продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. До уваги присутніх демонструвався фільм «Чорнобиль – наш довічний біль». Анатолій Павлюк та Крістіна Іноземцева виконали пісні «Героям слава», «Благослови Україну». Захід завершився покладанням квітів до памятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії.








Понеділок, 2 жовтня 2017 року
                            Святкуємо Всеукраїнський день бібліотек.

     Книги – фундамент освіти, бібліотеки - основа цього фундаменту. Люди завжди цінували книги і берегли їх, як дорогоцінні скарби. Без книг життя неможливе, а значить, неможливе воно і без бібліотек. Ми пишаємося тим, що причетні до цієї професії, тому що в наших руках завжди свята і вічна книга – джерело духу, розуму, моралі. Дійсно, у бібліотекарів унікальна можливість нести людям високе, мудре, щире і святе, ріднити з книгою, відкривати кожному красу і силу слова. Тож у Всеукраїнський день бібліотек зібралися колеги, шанувальники читання, щоб віддати шану людям, які взяли на себе відповідальність за формування і розвиток людської свідомості, виховання справжніх патріотів своєї Батьківщини, організацію культурно-дозвіллєвого проведення вільного часу та змістовного відпочинку. Перший заступник голови селищної ради Яшний Олег Миколайович відзначив благородність професії бібліотекаря, нагородив грамотами голови селищної ради  бібліотекарів Чаплинської громади за значний внесок у розвиток бібліотечної справи і щиро побажав і далі розвиватися задля духовного збагачення громади.  В.о. начальника відділу культури Тетяна Василівна Божко привітала з Всеукраїнським днем бібліотек та кращих із кращих відзначила грамотами за плідну роботу і побажала творчих звершень, миру і щастя у кожній родині. В.о. директора КЗ «Чаплинська центральна бібліотека» Антоніна Леонідівна Жовнірчук підкреслила значимість професійної діяльності кожного бібліотекаря комунального закладу, побажала нових успіхів в роботі на благо громади та відзначила грамотами і подяками вклад бібліотекарів у спільну працю. Приємно було чути бібліотекарям слова вдячності від  читачів Наталії Арсєньєвої, Харченка Анатолія, які саме в нашій бібліотеці знаходять духовну насолоду та естетичне задоволення від прочитаних книг. Гарним співом  та професійним виконанням порадували всіх присутніх викладачі Чаплинської дитячої музичної школи Лідія Шумельчук, Ілля Пуздря, аматори Георгій Шаповаленко, Крістіна Іноземцева. Свято Всеукраїнського дня бібліотек збігається з християнським святом Віри, Надії, Любові. Тож всім побажали віри  у власні сили, надії на краще життя, поваги від читачів,  мудрості у здійсненні планів і мрій, миру, здоров’я, усіляких гараздів.


















П'ятниця, 29 вересня 2017 року
                    Бібліотека – царство книг і храм науки.

     27 вересня в читальній залі Чаплинської центральної бібліотеки відбувся бібліотечний урок «Бібліотека – царство книг і храм науки», присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. Учням Чаплинського професійного аграрного ліцею запропонована захоплююча інформація про бібліотеки, книги та їх значення в житті людини. Бібліотекар Суханова Ірина розповіла, коли вперше з’явилися бібліотеки в Україні і що сьогодні в нашій країні існує близько 45 тисяч бібліотек із книжковим фондом 700 млн. примірників. 20 найкрасивіших бібліотек світу могли побачити присутні, переглядаючи відеоролик. Цікаво було дізнатися, що українське друкарство зародилося задовго до тих часів як Іван Федоров надрукував першу книгу. Саме Степан Дропан ( м.Львів ) увійшов в історію нашої культури як перший український друкар. Як народжуються книги сьогодні учні спостерігали, переглядаючи відеоролик «Як друкують книги». Книги зберігають свій інтелектуальний потенціал, але їх втілення – мінливе і різноманітне, як наприклад, - скульптури з книг. Вдячне людство творить памятники різним людям і речам, щоб зберегти память про них. У всьому світі є безліч вражаючих памятників книгам  гідних нашої уваги. Про це учні дізнались із відеоролика «Пам’ятники книгам». Екскурсія по бібліотеці не залишила байдужими хлопців із ліцею. Після уроку 10 ліцеїстів стали користувачами нашої бібліотеки.





Понеділок, 28 серпня 2017 року
                                      З любовю до України

   24 серпня на площі 200 – річчя Чаплинки до дня Незалежності України  жителі селища та гості із задоволенням співали в «Караоке на Майдані». В цей час вже почала діяти книжково – ілюстративна виставка «З любов’ю до України» з розділами: «Символи держави – гордість нації», «Вони творили нашу історію», «Жінки в історії України»,  організована бібліотекарями центральної бібліотеки Іриною Сухановою та Іриною Міщенко.  Присутні активно цікавилися виставкою та сучасними виданнями про історію становлення української держави. Святковий настрій присутніх підтримував концерт «Україна моя казкова, наше серце для тебе співа». У Молодіжному парку для всіх бажаючих демонструвався фільм під відкритим небом. 









П'ятниця, 4 серпня 2017 року
         Тренінг з прав людини (актуальні правові питання гендеру)
    4 серпня 2017 року в читальній залі Чаплинської центральної бібліотеки відбувся тренінг з прав людини в партнерстві з громадською організацією «Живи якісно!», яку очолює Щавінська Вікторія – історик за освітою, заступник директора Червонополянської ЗОШ. Вікторія розповіла про порушення прав анексованого Криму. Під час інтерактивного спілкування кожний учасник тренінгу мав змогу висловити свою думку. В пропонованих іграх слухачі відстоювали свою точку зору і свої переконання.
   Голова громадської організації «Живи якісно!» Вікторія розповіла про уже реалізовані проекти Британської Ради в Україні та закликала приєднуватися до програми «Активні громадяни», принцип якої розділяємо та активно пропагуємо. Дії націлені на те, аби «дати вудку людям, та навчити їх самим ловити рибу». Якщо ви хочете жити краще, треба щось для цього робити. За програмою «Активні громадяни» у Херсонській області Британська Рада вже профінансувала 38 проектів соціальної дії на загальну суму 448121 грн. Долучайтеся і покращуйте своє життя. Програма «Активні громадяни» на сайті:www.fundunion.org.











Четвер, 29 червня 2017 року
      Районний семінар бібліотечних працівників КЗ «Чаплинська       центральна
                                             бібліотека»

     27 червня на базі центральної районної бібліотеки бібліотекарі Чаплинської об’єднаної територіальної громади підвищували свій професійний рівень на тему «Національно – патріотичне виховання в бібліотеках». Патріотичне виховання – пріоритетний напрямок діяльності бібліотек Чаплинської ОТГ. Методист Чиркова Н.П. пропонувала тематику масових заходів, яка допоможе популяризувати літературу, що сприятиме вихованню патріотизму, причетності до історичної долі України, висвітлювати події, які відбуваються в зоні АТО, вшановувати героїв Небесної Сотні і т.д. Бібліотекарі одержали методичні рекомендації: бібліотечним працівникам, які проводять роботу по національно – патріотичному вихованню, щодо участі бібліотек у соціологічному дослідженні «Патріотичний настрій молоді», щодо участі бібліотек в обласній національно – патріотичній акції «Ми – українці», щодо організації та діяльності клубів за інтересами для всіх вікових категорій. Директор Антоніна Леонідівна Жовнірчук надала бібліотекарям методичні рекомендації з організації роботи бібліотек в об’єднаних територіальних громадах в умовах децентралізації влади. До відома бібліотекарів доведено про варіанти організації мережі бібліотек в ОТГ, про структуру, штати та гарантії працівникам у випадку проведення реорганізації ЦБС.





Четвер, 29 червня 2017 року
                                         Знавці права
    Прийняття Конституції України є закономірною і важливою віхою в  історичному розвитку країни. Найвищий закон утверджує багатовікове прагнення українського народу до незалежності  і власної держави.
Бібліотекар  Першокостянтинівської  бібліотеки-філії  Воловець Л.В. намагаєься виховувати у своїх користувачів  бажання   бути небайдужими  до того, що відбувається навколо, не бути  просто пасивними споглядачами в нашій  державі. Тому  разом з вчителем – організатором Першокостянтинівської ЗОШ Затуливітер Т.І. для молоді шкільного віку  провели  пізнавальний  правовий конкурс «Знавці права», складовою якого були один з елементів гри «Що? Де? Коли?»   «Чорна скринька» та гра-тренінг «Без правил».  Цей конкурс дав змогу побачити, як діти орієнтуються в правовому полі  та поглибити знання учасників на правову тематику. Переможцем конкурсу став  цьогорічний випускник Першокостянтиніської ЗОШ  Затуливітер Андрій. Його привітали всі учасники заходу, а організатори вручили грамоту.

  Змагаючись учасники конкурсу прийшли до висновку, що  доля і щастя народу та кожної людини залежить від того, якою буде Конституція, бо всі інші закони, розпорядження  базуються на її основі . Основному Закону України - Конституції - повинні підкорятися всі і сумлінно виконувати все, що вимагає Закон, тоді наше суспільство буде  розвинутим, стабільним і зрозумілим кожному.




Вівторок, 27 червня 2017 року
                     Конституція України на захист прав молоді

   День Конституції України – державне свято, яке закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Конституція України – основний Закон життя українців, який гарантує право і свободи кожного громадянина. Саме про це йшла мова в читальній залі Чаплинської центральної бібліотеки під час презентації книжкової виставки «Жити за Основним Законом держави». Учасники «круглого столу» обговорювали права і обовязки молоді в сучасному суспільстві, за якими живемо, вчимося, працюємо та відпочиваємо. Молодь дискутувала, висловлювала свої думки щодо безкоштовного права на навчання, працевлаштування, соціального захисту. Юнаки та дівчата усвідомлювали і про свої обов’язки як громадянина перед державою. Закінчився захід інтелектуальною вікториною на знання Конституції України.





Субота, 24 червня 2017 року
                               Як довго ця війна тривала
Страшне слово «війна» увірвалося в життя людей 22 червня 1941 року. Затамувавши подих, слухали урядове повідомлення про наказ фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для народу був перший день війни. Усіх охопило пронизливо – щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.

   Безсмертному подвигу, усім тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами, тим, хто кував перемогу в тилу, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах присвячена виставка – память: «Як довго ця війна тривала», презентація якої відбулась на абонементі центральної бібліотеки.



Понеділок, 19 червня 2017 року
                        Фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу».

       VІІ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» феєрично зустрів учасників і гостей у м.Н.Каховка та  залишив яскраві, приємні, незабутні  враження. Краєвиди парку та Дніпра відразу налаштували нас на святковий настрій. Програма фестивалю була насиченою, змістовною та цікавою. Автограф-сесія «Дніпровське джерело» вкотре подарувала незабутню зустріч з майстрами художнього слова: В.Куликом, А.Кичинським, В.Загороднюком… Святкова фестивальна алея гостинно запрошувала помилуватися ексклюзивними виробами майстрів народної творчості, перевтілитися в образ літературного та казкового героя. Приємно вразила та здивувала бібліо - фотосушка «В обєктиві книга і читач». Молодіжні майданчики вирували захоплюючими літературними квестами, альтанками, арт-фейсами, книжковими виставками. Ділова сторінка фестивалю дала змогу поділитися з колегами інноваційними бібліотечними ідеями. Завершився фестиваль урочистою ходою з покладанням квітів до памятника О.П.Довженку.
Щиро дякуємо організатору і засновнику фестивалю колективу обласної юнацької бібліотеки ім.. Б.Лавреньова за яскраве свято книги! Працівникам бібліотеки м.Н.Каховка дякуємо за гостинність та приємно проведений час.
             УЛЮБЛЕНИЙ  МОЛОДІЖНИЙ ФЕСТИВАЛЮ, ЖИВИ  ТА ВІДКРИВАЙ

                               НАЙКРАЩУ  КНИГУ  ЮНОМУ ЧИТАЧУ !!!

















П'ятниця, 9 червня 2017 року
                       Мій рідний край – моя Херсонщина!
    Коли промовляєш - «літо», то поряд мимоволі стає слово – «відпочинок». А якщо цей відпочинок ще й цікавий, змістовний та пізнавальний, то у вересні буде що згадати та про що розповісти друзям. Саме таким намагалася зробити відпочинок дітей з оздоровчого табору Чаплинської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів працівник  дитячого відділу центральної бібліотеки Л.Бугайова.

     9 червня  до бібліотеки завітали більше 40 учнів різних вікових категорій – з 1 по 4 класи, та всі вони, незалежно від віку, з задоволенням взяли участь в інтелектуальній грі «Зелене диво Херсонщини» з циклу ігор інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини». Учасникам було необхідно добре знати рослинний світ рідного краю, бо запитання підбиралися саме за цією темою. Але, не зважаючи на складність деяких запитань, навіть наймолодші читачі давали правильні відповіді. Та все ж перемогли найерудованіші, справжні патріоти Херсонщини, які дали найбільше правильних відповідей і отримали на згадку пам’ятні сувеніри! Люби, вивчай і знай край, в якому ти живеш, і з честю носи горде імя – українець!









       
Четвер, 18 травня 2017 року
                                           Забуттю не підлягає.

      Президент України Петро Порошенко підписав Указ №75/2017 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Головною метою документу є гідне вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.
   18 травня 2017 року в читальній залі центральної бібліотеки для учнівської молоді Чаплинського професійно-аграрного ліцею проведено історичний урок «Погляд у трагічне минуле України». Бібліотекарі Ірина Суханова та Ірина Міщенко розповіли про жахливі факти тоталітарного режиму часів правління Сталіна, про каральні заходи, вжиті державними органами. Великий терор – так найменувалася доба ( 1937-1938 роки ) в історії Радянського Союзу, коли сталінські репресії були різко посилені. Репресії ( арешти, розстріли, примусове переселення) були направлені проти еліт у політиці, війську, економіці, державному апараті, науці і культурі,  яких вважали «ворогами народу». В межах України було заарештовано 265669 осіб, з них 123421 були розстріляні, 68823 – відправлені у виправно-трудові табори,  4124  увязнені в тюрмах, 1067 – засуджені до заслання. Стражденна доля спіткала і нашого земляка, всесвітньо відомого письменника-драматурга Миколу Гуровича Куліша, якого заслали на Соловки де і був розстріляний.
      З 2016 року в Україні відзначається День памяті жертв геноциду кримськотатарського народу. Вранці 18 травня 1944 року розпочалася нещадна депортація кримських татар з батьківщини. На збори давалось від кількох хвилин до півгодини, після чого людей вантажівками  відвозили на залізничні станції, звідти ешелонами під конвоєм відправляли до місць заслання. За офіційними даними за два з половиною дні було виселено 183155 осіб. Масове повернення татар на батьківщину стало можливим лише за часів «перебудови» у 1989 році.
     Учням демонстрували відеоролики «Сталінські репресії в Україні» та «Депортація кримських татар». Присутнім на заході бібліотекарі  презентували книжкову виставку «Забуттю не підлягає»,  звернувши  увагу на науково-документальну серію книг «Реабілітовані історією. Херсонська область».

Завершився захід покладанням квітів до памятного знаку жертвам Голодоморів та політичних репресій.








П'ятниця, 12 травня 2017 року
                                  Феєричне Свято – на хуторах Таврії!

    11 травня 2017 року  історико-розважальний комплекс «Зелені хутори Таврії»                                                                   (Голопристанський район) гостинно з хлібом-сіллю зустрічав учасників фінального етапу обласного профіквесту «В долонях степу і Дніпра». Для участі у заходах зїхалися 20 команд з усіх районів Херсонської області. Перед командами стояло декілька завдань: участь у туристичному ярмарку, організованому у формі настільних та стендових презентацій (виставок-інсталяцій), створеної командами сувенірної продукції та окремих рекламно-туристичних продуктів; участь в огляді сценічних PR-презентацій «Херсонський край мій вабить і дивує» та  гала-концерт на головній сцені - фінальний огляд сценічних PR-презентацій, в якому беруть участь 6 команд-переможців відбіркового туру.
   Кожна команда по-своєму, але надзвичайно цікаво, представляла туристично-привабливі об’єкти Херсонщини й Чаплинська команда «Веселі туристи» була однією з шести команд, які вийшли в фінал. Це висока, але достойна оцінка роботи наших  профіквестівців і ми пишаємося цим.
   Також Чаплинська команда отримала Диплом за одну з кращих  стендових презентацій. І кожна команда-фіналіст отримала особливий подарунок від директора історико-розважального комплексу "Зелені хутори Таврії" та його команди.
    І не зважаючи на дощ та холодний вітер, члени команди та їх куратори, задоволені й окрилені, повернулися додому.
    Проект закінчився, але діти ще довго будуть згадувати незабутні моменти, які супроводжували їх на протязі всього часу роботи над ним та зможуть належним чином, як справжні екскурсоводи, презентувати свій рідний край та його найцікавіші для відвідування місця й туристи з будь-яких країн отримають докладну та  кваліфіковану розповідь про визначні пам’ятки та об’єкти Херсонщини.

    Ласкаво просимо!










   
Четвер, 11 травня 2017 року
      День памяті, примирення  та Великої Перемоги  в с.Першокостянтинівка
    
     Страшна і жорстока війна. що забрала мільйони життів, покалічила дитинство і обпалила юність наших батьків та дідів, не має права бути затертою нинішнім буттям .  Все пережите в роки тієї найжорстокішої в історії людства війни продовжує жити  в нашій пам’яті, в долях людей : і тих, хто був на фронті чи працював в тилу, і тих, хто народився після того, як відгриміли бої. І те минуле постає як період величезної стійкості і небувалого героїзму.  А велике не може бути забутим.
  8 травня до Дня пам’яті та примирення, вшановуючи героїв Другої світової війни, юні читачі Першокостянтинівської  бібліотеки-філії разом  з нашими сучасними воїнами – захисниками провели флешмоб  «Юні пам'ять збережуть», запаливши свічки та виклавши  символічну  для нашого народу дев’ятку  - дату перемоги у Великій Вітчизняній війні.
  Адже  допоки ми будемо памятати  про великий подвиг наших співвітчизників, вони житимуть в наших серцях .
  Завідуюча бібліотеки-філії  Воловець  Людмила Вікторівна та читачі бібліотеки були активними учасниками заходів, що  відбувалися 9 травня на території села.  Це і мітинг, присвячений Дню Перемоги, і святковий концерт до цієї дати, а також частування  односельців  та спортивні розваги .
  День був насичений  святковими подіями. Жителі села  щиро дякували організаторам та учасникам  заходів. Адже в селі уже давно цей день не відзначався з таким розмахом.








Середа, 10 травня 2017 року
                                   Памятаємо… Перемагаємо!

      В центральній  бібліотеці для учнівської молоді Чаплинського професійно-аграрного ліцею проведений урок пам’яті, присвячений Дню пам’яті та примирення  і 72-й річниці  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Бібліотекарі розповіли про історичні події  Другої світової війни, в якій були задіяні 67 держав – це 80% людства, загальні втрати військових та цивільного населення у цій війні до 85 млн. осіб. Під час  війни нацистською Німеччиною були здійснені найбільші в історії злочини проти людства. Українська держава понесла надзвичайні втрати: загинуло 4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор і голод, до 5 млн. жителів  евакуйовані або примусово вивезені до Німеччини, понад 10 млн. жителів  України залишились без даху над головою. Жахлива війна з фашистськими нацистами не обійшла і наше селище. З перших днів війни на боротьбу з ворогом пішло 4296 працездатних чоловіків Чаплинського району, з них 3084  не повернулися до рідних домівок. За мужність і героїзм більше 2500 фронтовиків нагороджені орденами і медалями.  На примусові роботи в Германію були вивезені 1996 юнаків та дівчат нашого району. Присутніх до сліз зворушив лист 15-ти річної дівчинки з німецької неволі своєму батькові, яка благала врятувати її від жорстокої неволі та відомстити  за втрачені долі.
Тернистим був шлях до Перемоги. Трагічним і неймовірно довгим. Але наш народ залишився незламним у титанічній боротьбі, якої не знала історія.
                          А подвиг ваш неоціненний,
                          Його вершили ви і довгі ночі, й дні.
                          Без нього не було б і України,
                          Найкращої на всій землі.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав свої життя за Батьківщину. Щороку часопис віддаляє своїх нащадків все далі від війни та наш священний обовязок  довічно дякувати ветеранам-героям за подвиги, за мужність, за волю, за радість життя під мирним небом.

На заході проникливо звучали пісні «Маки червоні», «Перемога, свята перемога!» та демонструвався відеоролик «Памятаємо… Перемагаємо!»







Субота, 29 квітня 2017 року
                                Читати всюди, читати завжди!

    24 квітня в Чаплинській центральній бібліотеці на підтримку читання стартував Тиждень молодіжної книги під гаслом «Читати всюди, читати завжди!» флеш – мобом «Читати – це модно! Читати – це круто! Читати – це стильно!». Завданням бібліотекарів було розвинути інтерес до книги, читання та популяризувати її Величність Книгу, переконати молодь, що читати мудрі книжки – це круто. Захід мав ефект миттєвої зацікавленості. Цим флеш – мобом ми хотіли показати, що книги – наші найкращі друзі, вони не підведуть, не зрадять, порадять як вчинити і що сказати.





     Другий день Тижня молодіжної книги почався інформаційним коктейлем «Відкрий! Це твій журнал!». Молодь на свіжому повітрі в парковій зоні при прекрасному настрої, сонячній погоді з задоволенням читали свої улюблені журнали, спілкувалися між собою та ділились приємними враженнями від прочитаного. Різноманітні журнали допомагають їм у навчанні, розвивають логічне мислення, відкривають таємниці навколишнього світу.



     


     З нагоди відзначення 31 – річниці Чорнобильської трагедії в читальній залі була проведена година пам’яті «Чорнобиль. Як це було…», де йшла мова про те, що ніхто не здогадувався, що весна 1986 року назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ, безкраї простори колись родючої землі тепер порожні, забруднені, мертві… Також діяла книжкова виставка «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…». На завершення цього дня був запропонований відеолекторій «Вони бачили смерть в обличчя», який переніс молодь у ті часи, коли їх батьки були майже такого самого віку, як вони сьогодні. У всіх на вустах лунали слова «глобальна катастрофа», «екологічні біженці», «ліквідатори».



   Зацікавити молодь книгами, залучити до читання, використовуючи творчі, креативні методи роботи – наше завдання. З цією метою абонемент запропонував для учнівської молоді виставку – фуршет «Смаколики по – українськи», де цікаво пройшла дегустація новинками української та сучасної літератури. Виставка справила на присутніх незабутні враження, бо це було незвичайно.

    В останній день Тижня цікаво та змістовно в парковій зоні селища пройшла дискусійна гойдалка «Книжка традиційна і електронна: пріоритети молоді». Молодь з задоволенням доводила свою думку, одні схиляються до вибору друкованої книги, інші до електронної. Відзначалося, що користування електронними книгами пов’язано з високою вартістю звичайної книги. Молодь вела дискусію та зазначила, що на Cool Reade можна скинути сотні творів, тим паче в багатьох є планшети та телефони. Але інші почали доводити, що недоліком є велика втомлюваність очей при читанні книг з екрану, зображення гірше ніж у паперового аналога, та ще звичайна книга не потребує «підзарядки», тому перевагу отримала традиційна книга. Книжки є книжки, їх не можливо замінити блимаючим екранчиком, яким би гарним і зручним він не був. Враження від тримання та гортання книги не передати нічим. Читання книги – це справжнє таїнство, молодь, яка полюбляє читати звичайну паперову книгу довела, що вона буде актуальною завжди.



Вівторок, 4 квітня 2017 року
                                                   Свято здоровя в Магдалинівці.
      3 квітня 2017 року Магдалинівською бібліотекою-філією спільно зі школою до Всесвітнього дня здоров’я проведені спортивні  та ігрові змагання  «Марафон  у країну здоров’я». Ведучі Барановська Катерина і Жолундківська Марія  наголосили, що дбати про здоровя – це не тільки вести здоровий спосіб життя, а й підтримувати свої фізичні можливості. Це повинно стати для кожного законом. Античне прислівя «У здоровому тілі – здоровий дух» аж ніяк не застаріло. На свято були запрошені діти 1- 4 класів разом з батьками, які  залюбки брали участь у змаганнях. З радістю до марафону долучилися сім’ї Білоус, Козєєві, Пірові, Кузніцові.  Перетягування канату, хто швидше «пробіжить» в мішку, володіння кільцем та інше – всі конкурси пройшли « на ура». Особливо відзначилася сімя Білоус. Діти та дорослі одержали велике задоволення. Учасники АТО Коваль Олександр, Кузьменко Віталій, Кузнєцов Віктор , Рибін Олександр  були членами журі. Діти з радістю приймали від них дипломи  та грамоти. Всі були веселі та щасливі. Свято вдалося! 






                               Тиждень дитячого читання в Чаплинці
       І знову дітвора – палкі шанувальники книги - зібралися в дитячому відділі Чаплинської центральної бібліотеки на заходи, що проходили в рамках «Тижня дитячого читання». В бібліотеці були організовані книжкові виставки: виставка-портрет «Добрий чародійник Леонід Глібов»; виставка-реклама «Найкращий детектив»; виставка-презентація «Казки розкривають свої таємниці» та інші.
      Для наймолодших, учнів 2-А класу, проведено мульт-вікторину «Із книги – на екран». Малюки із задоволенням дивилися екранізації відомих казок та з легкістю відгадували їх.
     Учні 3-Б класу прийняли активну участь у грі-конкурсі «Чарівну скриньку відкривай, в чарівну казку завітай». Розгорілося запекле змагання між учасниками команд «Чарівники» та «Котигорошки», які відгадували автора та назву творів українських і зарубіжних письменників. «Котигорошки» виявилися більш ерудованими і отримали заслужену перемогу.    
      Активними учасниками літературного портрету «Добрий чародійник Леонід Глібов»  стали учні 5-Б класу. Вони познайомилися з цікавими фактами з біографії всесвітньо відомого байкаря, подивилися відео кліпи, де діти читають байки Глібова та мультфільм, знятий за байкою «Бджола і муха», зміст якої дуже перекликається із сьогоденням. А далі учасники Літературного портрету розповіли байки поета, які їм найбільше до вподоби.
      Інформаційний калейдоскоп «Година розгаданих та нерозгаданих таємниць» був підготовлений і проведений для учнів 7-Б класу. Під час заходу діти познайомилися з найпотаємнішими подіями та загадковими явищами, яких так багато у світі, з архітектурними шедеврами та дивовижними істотами, що населяють нашу землю
     Учні 9-х класів взяли участь у «Карнавалі літературних героїв». Це було яскраве костюмоване Свято. Учні 9-А класу показали уривки з творів відомих зарубіжних письменників, всі присутні взяли участь у вікторині за творами українських та зарубіжних авторів.
      А головне, під час заходів «Тижня читання»,  діти в черговий раз переконалися, скільки всього цікавого, загадкового й повчального таїть у  собі диво, що зветься «Книга».



                                     
                                                   Посади дерево миру
    В Україні 5 листопада  минулого року за ініціативи Української греко-католицької церкви стартувала  екологічна акція «Посади дерево миру».
   Цьогорічна акція стартує 25 березня 2017 року разом із Всесвітньою акцією «Година Землі».
  Першокостянтинівська сільська бібліотека стала ініціатором висадки «Алеї зеленого майбутнього» у рідному селі .  Ініціативу  бібліотеки підтримали учні Першокостянтинівської ЗОШ  на чолі з вчителем – організатором Затуливітер Т.І.  та  бійці  57  окремої механізованої бригади . Нехай висаджені дубки символізують міць села, громади, країни.
    Тож 31 березня діти разом з військовими висадили  22 дерева  на  вільній галявині у парку. З цих дерев було посаджено 16 садженців дубів. Їх виростив у своїй садибі  наш односелець Бондаренко Олександр Іванович і безкоштовно  надав для  проведення акції.
 У наступному році ми плануємо продовжувати акцію «Посади дерево миру» і з цією метою посадили жолуді та каштани, щоб мати садивний матеріал .
   Висадка «Алеї зеленого майбутнього» покликана не лише озеленити  наше село, а й  крок за кроком долучати кожного місцевого жителя   до порятунку природи  і особистого внеску  в її  розвиток.
  Закликаємо односельчан і жителів усієї України прийняти участь у акції .
Посадивши дерево, Ви залишите часточку себе на нашій чарівній планеті Земля. Пам’ятайте: великі зміни можливі завдяки маленьким справам!






Вівторок, 28 березня 2017 року

                                   Свято  «Рідна мова – серця мого подих».
      В рамках обласної патріотичної акції «Ми – українці»  в Магдалинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів спільно з сільською бібліотекою-філією пройшло свято рідної мови «Рідна мова – серця мого подих». Захід розпочався Гімном України. Пізніше пролунав гімн українській мові. Учні декламували вірші про рідне слово. Ведучі Чекаренко Женя та Малига Саша згадали про полумяних синів українського народу, які зберегли і донесли його до нас. Та найбільшого розвитку наша мова досягла, зазначали вони, завдяки творчості Т.Г.Шевченка. На підтвердження сказаного учні читали вірші Т.Шевченка. Так як українська мова увійшла в трійку найкращих мов для співу, не можна не згадати легенду, як Бог  ( його грав Надольний Андрій) вирішив наділити дітей світу талантами, а дівчинці-українці дісталася у подарунок пісня, яку вона понесла у народ. Роль дівчини-українки виконувала Новохацька Аліна, яка в кінці свята заспівала пісню «Мова єднання».

Серця дітей наповнювалися гордістю за свою Батьківщину , за її соловїну, рідну, калинову мову  і її  український народ.







Вівторок, 28 березня 2017 року
                                  «Книгоманія -2017» в Чаплинській центральній бібліотеці.
     24 березня 2017 року в читальній залі Чаплинської центральної бібліотеки відбувся ІІ етап обласного конкурсу на звання найкращого читача 2017 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини». Завдання Конкурсу є: вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, критичного аналізу, осмислення та творчої інтерпретації прочитаного, популяризація надбань української сучасної дитячої літератури та привернення уваги суспільства до проблем дитячого читання. Вчителі шкіл, бібліотекарі сільських та шкільних бібліотек Чаплинської територіальної громади підготували дітей для участі у Конкурсі на звання найкращого читача. У Конкурсі взяли участь дев’ятеро учнів 6-7 класів. Членам журі ( Яшний О.М. – заступник голови селищної ради з гуманітарних питань, Божко Т.В. – в.о. начальника відділу культури, Довбня Т.Г. – методист з виховної роботи відділу освіти, молоді та спорту Чаплинської селищної ради,  Жовнірчук  А.Л. – в.о. директора Чаплинської центральної бібліотеки)  було нелегко визначити кращого з кращих читачів, тому що учні продемонстрували своє прагнення читати якнайбільше і, головне, своє бачення прочитаного.
Переможцем серед учнів 6-х класів стала Степанова Анастасія, учениця Першокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст.  ( керівник Воловець Л.В., бібліотекар сільської бібліотеки), серед учнів 7-х класів переможець – Шевченко Люба ( Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ст.). Лауреатами Конкурсу є учні: Горстка Анна ( Червонополянська ЗОШ І-ІІІ ст. ), Рубель Олександра ( Магдалинівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Назарова Вікторія ( Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ст.), Концеварова Влада ( Скадовська ЗОШ І-ІІІ ст. ), Мокруш Віолета ( Першокостянтинівська ЗОШ І-ІІІст. ), Дону Андріана ( Балтазарівська ЗОШ  І-ІІІ ст.), Смульська Нонна ( Преображенська ЗОШ  І-ІІІ ст. ). Діти демонстрували свою начитаність, вміння аналізувати прочитане, аргументувати власну думку про  твори сучасних українських авторів та робити висновки. Переможці ІІ етапу мають право брати участь  у ІІІ етапі конкурсу на звання найкращого читача 2017 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини». Тож побажаємо шанувальникам дитячих книг нових успіхів  та  читацьких рекордів.














 Обласний фестиваль виконавської майстерності
      «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» .     
     23 березня 2017 року переможці 2-го етапу щорічного обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» взяли активну участь у обласному фестивалі.
У номінації «Читці» взяли участь:
1.      Дербаші Ісмаїл - П-Костянтинівська ЗОШ;
2.      Луценко Анна  - НВК «Чаплинська школа-гімназія»;
3.     Яша Поліна  -   Чаплинська спеціалізована школа  І-ІІІ ст.
У номінації «Автори віршів» взяли участь:
1.     Костюк Анастасія  -  Скадовська ЗОШ;
2.     Голуб Олександра  -  Скадовська ЗОШ.
У номінації «Вокалісти» взяли участь:
1.     Мосійчук Ольга  -  Чаплинська спеціалізована школа  І-ІІІ ст.
2.     Старушко Володимир  -  Чаплинський ПАЛ.
У номінації «Художники»» взяли участь:
1.     Реброва Лєра  -  Магдалинівська ЗОШ.;
2.     Реброва Юлія -   Магдалинівська ЗОШ.;
3.     Семенчук Наталя – с. Балтазарівка.
       Усі учасники отримали у м. Херсоні  Дипломи Лауреатів фестивалю.
Ольга Мосійчук  (номінація «Вокалісти») підкорила журі своїм чудовим виконанням пісні «Осінній день» на слова Л.Костенко і посіла 2 місце в Обласному конкурсі, а Яшна Поліна   (номінація «Читці») отримала приз глядацьких симпатій за майстерне виконання вірша. Обидві дівчинки з честю виступили на Гала-концерті і були нагороджені бурею оплесків від присутніх у залі. 











Субота, 18 березня 2017 року
                                  Є поети для епох! І це – Ліна Костенко.
            17 березня 2017 року в культурно-мистецькому Центрі відбулося справжнє свято поезії та виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви», підготовлене  бібліотекарями центральної бібліотеки.
      Бажаєш книгу-музику, книгу-живопис, книгу як свободу людських почуттів – відкрий поезію Ліни Костенко та впусти книгу в серце. Чарівний світ поезії Ліни Костенко захопив учасників І відбіркового етапу ІІІ обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». «Читці», «вокалісти», «автори віршів», «художники» - всі без винятку були під впливом магічного вірша, «нерозгаданого чуда» поезії Ліни Василівни Костенко. Поетичні перлини мудрості неперевершеної творчості Ліни Костенко показують істинні шляхи добра, мобілізують волю, додають сили протистояти злу, активно формують моральні переконання. Говорити поетичним словом Ліни – означає говорити про святість душі, її гідність, про ідеали добра, істини й краси, про нездоланність правди і необхідність боротьби за неї. Учасники в кількості 29 чоловік  в різних категоріях демонстрували рівень виконавської майстерності, власну творчу неповторність та новизну художніх рішень. У фестивалі взяли участь учні шкіл, аграрного ліцею, бійці 57 окремої механізованої бригади та інші представники від об’єднаної громади. В залі панувала чарівна атмосфера дивовижної поезії, наповненої високістю духу та мудрості. Нелегко було членам журі серед учасників визначити найкращих і ними стали:  в категорії «читці»: Дербаші Ісмаіл ( Першокостянтинівська ЗОШ)  нагороджений дипломом І ступеня, дипломом ІІ ступеня нагороджена Луценко Анна ( учениця НВК «Чаплинська школа-гімназія»),  Яшна Поліна ( учениця Чаплинської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів ) – дипломом ІІІ ступеня за  високу виконавську майстерність. Продемонстрували високий рівень виконання  в категорії «вокалісти»  Старушко Володимир ( Чаплинський ПАЛ) та Мосійчук Ольга ( Чаплинська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів ), які нагороджені дипломами. В категорії «художники» представляли свої роботи  Семенчук Наталія (вихователь дитячого садка с.Балтазарівка),  учениці Магдалинівської ЗОШ Реброва Юля та Реброва  Лєра  за творами Ліни Костенко. Творчі здібності продемонструвала авторським віршем Постоюк Анастасія  зі Скадовської  ЗОШ І-ІІІ ступенів. Всі учасники відзначені дипломами та грамотами.

       Свято поезії закінчилось та учасники не бажали розходитись, бо були захоплені чарівністю творчості Ліни Костенко і переконані, що «поезія Ліни Костенко – це завжди неповторність, це якийсь безсмертний дотик до душі».


























Середа, 15 березня 2017 року
                               Доброволець – це поклик серця
   З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року постановила:
Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня. Саме 14 березня 2017 року в малій  залі будинку культури працівники центральної бібліотеки та культурно-мистецького Центру провели урочистий захід аби вшанувати захисників незалежності України на Майдані, а тепер і на сході країни. Серед запрошених гостей перший заступник голови Чаплинської селищної ради Яшний Олег Миколайович, заступник голови районної державної адміністрації Віремейчик Анатолій Миколайович.

Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов’язком справжніх чоловіків. Ми пишаємося тим, що Україна має справжніх патріотів, добровольців, захисників своєї Батьківщини, в тому числі і наші земляки : Юрій Черниш ( смт.Чаплинка ), Олександр Кондратюк ( с.Преображенка ), Олександр Нечай ( с.Балтазарівка ), Олександр Підковенко ( с.Шевченко). Для учнівської молоді Чаплинського професійно-аграрного ліцею, серед яких більшість юнаки, - день українського добровольця – є однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців. До уваги присутніх книжкова виставка «Одна в нас доля – Україна», демонструвався документальний фільм «Край землі» та звучали патріотичні пісні у виконанні Анатолія Павлюка, Крістіни Іноземцевої, Ірини Рижих. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих добровольців , серед яких  - наш земляк Василь Остапчук  (с.Долинське ) , кожний в душі дав собі присягу гідно берегти мир і незалежність рідної землі.











Вівторок, 7 березня 2017 року
                                   Свято поезії Т.Г.Шевченка
    Весна подарувала світові величну Людину, душу української нації -  Тараса Григоровича Шевченка. Геній, мислитель, пророк… Людина незвичайної долі й надзвичайного таланту, увібрав в себе душу народу, підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.
    6 березня 2017 року в малій залі районного будинку культури відбувся районний етап обласного конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка. Учасники конкурсу ( у відбірковому етапі 18 конкурсантів  - учні шкіл об’єднаної територіальної громади  Чаплинської селищної ради )  читали захоплено поезії Т.Г.Шевченка, демонструючи високий патріотичний дух і гордість за національного поета, сценічну культуру та художній рівень виконавської майстерності. Вчителі шкіл, бібліотекарі публічних бібліотек, клубні працівники підготували читців на конкурс аби увіковічувати поетичну спадщину Тараса Шевченка для майбутніх поколінь. Переможцями районного етапу стали учні: Рикунова Дар’я ( Скадовська ЗОШ ) і Луценко Анна ( Чаплинська школа-гімназія ), між якими розділили ІІІ місце,  ІІ місце у конкурсі зайняли Дрозд Владислав ( Чаплинська  школа-гімназія)  та Надольний Андрій ( Магдалинівська ЗОШ ) і І місце одноголосно віддали Кондратюк Каріні ( Чаплинська спеціалізована школа ).
    Щоб свято було незабутнім, присутнім  презентували відеоролик «Хвилююче слово Тараса». Викладачі Чаплинської дитячої музичної школи подарували глядачам та учасникам конкурсу музичну композицію, а Крістіна Іноземцева душевно виконувала пісні на слова Т.Г.Шевченка.
     Поки бються серця людей, звучатиме і голос Т.Г.Шевченка, тому що його творчість вливається у нашу дійсність, як могутня ріка вливається в океан.
                             Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.
                             Тебе своїм сучасником звемо.

    11 березня 2017 року на базі Каховського районного Будинку культури переможниця районного етапу конкурсу читців  - Кондратюк Каріна буде гідно представляти Чаплинську об’єднану територіальну громаду на щорічному обласному конкурсі читців, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка. Побажаємо Каріні успіху!















Середа, 1 березня 2017 року
                      Для майбутнього – збережемо сьогоднішнє!!!
   1 березня  в Магдалинівській ЗОШ спільно з завідуючою сільською бібіліотекою - філією  Кузьменко Любов Федорівною було проведено свято «Для майбутнього – збережемо сьогоднішнє!!!», збережемо первоцвіти.
Ведучі – Крамаренко Катерина та Маскаль Катерина. На свято завітала дівчина – Весна ( Рубель Олександра ). Весна  «будить» квіток – учнів, які сидять похиливши голови. Кожна квітка розповіла про себе цікавинку. Первоцвіти потерпають від нещадних браконьєрів, щоб зберегти для нащадків  їх занесено до Червоної книги. Виходить Червона книга – Малига Олександра  та пояснює чому  рідкісні квіти треба зберегти для майбутніх поколінь. Мармуровська Діана виконує пісню «Вальс квітів».

На святі присутні 17 учнів. Діти одержали емоційний заряд і прониклися проблемою збереження  краси рідної природи.






Вівторок, 28 лютого 2017 року
           «Зимовий холод проводжаємо, сонечко з весною зустрічаємо!»
     Масляна – це неповторне, веселе, колоритне свято, пов`язане з давнім чарівним народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. А яка Масляна без млинців і веселих ігор? Тому і вирішила Першокостянтинівська сільська бібліотека  відзначити це етнографічне свято з винятковим розмахом.
   Тож  24 лютого  бібліотекар разом зі своїми юними читачами  під час народознавчої толоки «Зимовий холод проводжаємо, сонечко з весною зустрічаємо!» весну закликали та Масляну зустрічали.
 Діти  дізналися з розповіді бібліотекаря про те, чому свято називається саме  «масляна», інші українські назви цього свята, легенду про дівчину Масляну, розгадували загадки від господині Масляної. А ще подорожували по всім дням тижня Масляної. Адже кожен день цієї неділі наповнений своєю таємничістю, має певну назву та цікаві звичаї .
  Під час розповіді діти з великим задоволенням брали участь у веселих іграх та народних забавах: водили хоровод навколо величезної  солом’яної ляльки  Масляної , хлопці мірялися силою під час конкурсу «Стінка на стінку», співали частівки, грали в  ігри «Бій півнів», «Сніжки», «Гарячий млинець» , «Дірявий млинець», провели чемпіонат з поїдання млинців, та, за давнім звичаєм, попросили вибачення один у одного. Апофеозом свята, звичайно ж, було спалювання справжнього опудала Масляної! За старих часів люди вірили, що разом у вогні багаття згорає все старе і віджиле, поступаючись місцем новому.
Саме таким чином і передаються традиції, дух свого народу, що відроджується у нових поколіннях .
Завершилася Масляна святковим  пригощанням традиційними млинцями.









Четвер, 23 лютого 2017 року
                             Збережемо наш скарб – рідну мову

     23 лютого на замовлення відвідувачів територіального центру соціального обслуговування населення бібліотекарями центральної бібліотеки проведено літературне свято «Збережемо наш скарб – рідну мову», приурочене Міжнародному дню рідної мови. Рідною мовою прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Українська мова є наймелодійнішою мовою у світі, українська пісня – це бездонна душа народу, а поезія України – апофеоз краси, а який тонкий та дотепний український гумор. Окрему сторінку свята бібліотекарі присвятили геніальній українській поетесі, феноменальній жінці українського народу Лесі Українки. До глибини душі присутніх на заході схвилювали цікаві факти з історії української мови та літератури, глибоко запали в душу пророчі вірші великих українських класиків Т.Шевченка, Л.Українки, І.Багряного. Бібліотекарі Суханова І. та Міщенко І. підняли чудовий настрій присутнім гуморесками Павла Глазового та залишили приємні та незабутні враження.




Вівторок, 21 лютого 2017 року


                             День памяті Героїв Небесної Сотні.
      20 лютого в малому залі районного будинку культури бібліотечними працівниками центральної бібліотеки підготовлений і проведений захід до Дня Героїв Небесної Сотні «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити». Серед запрошених гостей начальник відділу культури Божко Тетяна Василівна, перший заступник селищного голови Яшний  Олег Миколайович. Учнівська молодь загальноосвітніх шкіл та професійно-аграрного ліцею ( близько 150 чоловік ) на високому патріотичному та емоційному рівні вшанували пам’ять про загиблих  Героїв Небесної Сотні, воїнів-земляків, які загинули в зоні АТО, захищаючи свободу і незалежність України. До уваги присутніх до болі вражаючий відеоматеріал про Героїв Небесної Сотні. Викладачі дитячої музичної школи Ірина Рижих та Лідія Шумельчук виконали пісні «Повертайся живим», «Відлітали журавлі». Крістіна Іноземцева зворушливо заспівала «Мамо, не плач…». Початківець у художній самодіяльності Георгій Шаповаленко захопив глядачів піснями «Я тебе ненавиджу, війна», «Україна єдина». Ведучі бібліотекарі Ірина Суханова та Ірина Міщенко відтворили події Майдану-2013 та намагалися переконати молодь не дати нікому зламати свою гідність і честь, своє прагнення жити достойно в своїй державі на своїй землі.







   .20 лютого в Магдалинівській бібліотеці – філії спільно з будинком культури та школою проведено літературно – музичний урок  присвячений пам'яті Героям Небесної сотні «Небесна сотня в вирій полетіла» для дітей молодших класів.
Учні мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв,  відбувся  показ  відеоматеріалів про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів на підтримку українського народу.
Сільський бібліотекар Кузьменко Любов Федорівна декламувала вірші, присвячені полеглим за свободу. Діти запалили свічки пам’яті. Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні боролися за право  жити вільно, будувати  нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними.  Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.






 Середа, 15 лютого 2017 року
                                    Память тихо звучить  
14 лютого в великому залі районного будинку культури відбулися урочистості до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В фойє була представлена виставка – репортаж «Память тихо звучить», підготовлена працівниками районної бібліотеки, яка привернула до себе велику увагу громади селища. 15 лютого в читальній залі для молоді селища був представлений відеоряд «Афганістаном зранена душа». Молодь повинна памятати про наших співвітчизників, на чию долю випало стільки випробувань.









Вівторок, 24 січня 2017 року

                                       Моя соборна Україна
23 січня спільно зі школою та сільським будинком культури в Магдалинівській бібліотеці – філії проведено літературно – музичну композицію «Моя ти, Україно», присвячену Дню Соборності України. На святі присутні 37 чоловік. Серед запрошених гостей директор школи Шацило Н.П., вчитель по виховній роботі Барановська К.С. На заході лунали патріотичні пісні «Моя Україна», «Українці». Завідуюча бібліотеки – філії с.Магдалинівка Кузьменко Любов Федорівна прочитала свій вірш «До українців». Учні Чиркова Катерина, Надольний Андрій прочитали вірш «Україні». Завершилось свято Гімном України, який з гідністю виконували присутні.






 Четвер, 22 грудня 2016 року
                                 До нас завітав Святий Миколай

Завідуюча бібліотеки – філії с. Григорівка Колісніченко Надія Петрівна разом з учнями Григорівської ЗОШ провела справжнє святкове дійство в дитячому садочку «Дзвіночок». Вихованці дитсадка були зачаровані від зустрічі зі Святим Миколаєм (фельдшер екстреної допомоги Лапшиков Олексій). Не обійшлося тут і без бісенятка Антипка (учень школи Дичок Родіон), який прихопив із собою різочки, але дітки всі були дуже чемні, ввічливі, так що різочки не пригодилися. Фея – чарівниця (Колісніченко Н.П.) з ангелами (Копівська Настя та Солопчук Ельвіра) провела з дітками вікторину, зацікавила загадками та розважалися рухливими іграми. Дітки розповідали Святому Миколаю вірші та одержали новорічні смаколики. Всі 32 вихованці дитячого садочка залишилися дуже задоволені зустріччю з казкою.








 П'ятниця, 9 грудня 2016 року
                                 
                                              Марафон написання листів

    8 грудня 2016 року в читальному залі Чаплинської центральної районної бібліотеки відбувся Марафон написання листів, який є щорічним заходом Amnesty International, приурочений до Дня прав людини. В рамках цього заходу люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист осіб, чиї права порушені та на знак солідарності з ними.  Координатор  Марафону написання листів Вікторія Володимирівна Щавінська  продемонструвала фільм про людей,  права яких порушені: жертва насильницького зникнення в Криму – Ервін  Ібрагімов ( Україна ), правами жертвують заради будівництва греблі – корінні народи річки Піс ( Канада ), катовані та ув’язнені за графіті – Байрам та Гіяс ( Азербайджан ), обвинувачена у понад 100 справах за критику влади – Ерен Кескін ( Туреччина ), довічно ув’язнений за боротьбу з дискримінацією – Ільхам Тохті  ( Китай ), вони забрали в неї свободу, тепер відбирають в неї зір – Зейнаб Джалалян ( Іран ). Сьогодні дуже важлива підтримка для людей, які позбавлені волі, які потерпають від несправедливості та потребують захисту. До Марафону написання листів активно приєдналися присутні учні Чаплинського професійно-аграрного ліцею. В своїх листах юнаки та дівчата виступили на захист людей, права яких грубо порушені. Теплі слова підтримки написали рідним зниклого кримського татарина Ервіна  Ібрагімова.  Доля увязнених за графіті Байрама та Гіяс  також схвилювала  молодь. Учні  переконані, що з порушенням прав людини повинні боротися люди у всьому світі.














Середа, 19 жовтня 2016 року       
                                   Обласна патріотична акція «Герої ХХІ століття».
   
    Обласна патріотична акція «Герої ХХІ століття», яка проводилася з 18 лютого по 12 жовтня 2016 року, присвячується героям Херсонської області, учасникам бойових дій на Сході України. Засновниками та організаторами патріотичної акції «Герої ХХІ століття» є управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Херсонської державної адміністрації, Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім.Б.Лавреньова. З метою сприяння патріотичному вихованню учнів, організації молодіжного волонтерського руху, спрямованого на пошук і збирання інформації про героїв-земляків та на виховання молодих людей, здатних захищати і розбудовувати нову Україну, бібліотечні працівники комунального закладу «Чаплинська централізована бібліотечна система» активно включилися у проведення акції та провели  цикл заходів, присвячених  вшануванню героїв-земляків.            
В центральній районній бібліотеці велася дослідницька діяльність, організовані книжкові виставки «Україна понад усе», зустрічі та підготовлена презентація «Дай нам силу й відвагу Україні на славу».











                              Зустріч «Міцна сім’я – міцна держава»
    В приміщенні  сільської бібліотеки завідуюча б/ф с.К.Володимирівка Навроцька Алла Вікторівна провела зустріч із сім’єю учасника АТО Івченка Миколи Миколайовича.
     На зустріч були запрошені: сім’я Івченко – Микола, його дружина Ірина, їх маленька донечка Софійка та мама Миколи Валентина Федорівна.
     Також були присутні сільський голова Соболь Ю.С., працівники сільської ради та колектив сільського Будинку культури.
     Сільський голова виступив з привітальним словом. Потім завідувач сільської бібліотеки Навроцька А.В. ознайомила присутніх з корисною інформацією  щодо соціальної підтримки та безкоштовної юридичної допомоги учасникам проведення антитерористичної операції в східних областях України.
    Після виступу Навроцької А.В  Івченко М.М. подякував за запрошення та надану інформацію.
     Маленькій Софійці Алла Вікторівна подарувала  цікаву дитячу книжечку і запросила її разом з мамою відвідувати бібліотеку.
   В  Балтазарівській бібліотеці-філії відбулася зустріч з учасником АТО Божко А.В.  під назвою
«Поділимось досвідом з майбутніми захисниками Батьківщини»
Метою зустрічі було донести патріотичні настрої до молоді, майбутніх захисників, розвивати почуття патріотизму і відповідальності за своє майбутнє та майбутнє нашої держави, ознайомити, за допомогою бесіди, з особливостями перебування солдатів в зоні АТО. Зустріч проводилася для юнаків. Вони мали змогу особисто познайомитися з учасником АТО та нашим односельчанином Божко Андрієм Валерійовичем. Юнаки не лише прослухали захопливу розповідь про службу Андрія, але й переглянули слайд-презентацію про його службу в зоні АТО. Захоплені цікавими фактами та фото, хлопці ставили питання про зброю, техніку, ворожі обстріли та ін. Можна сказати, що це була відверта чоловіча розмова. Після зустрічі всі поділилися своїми враженнями та думками про необхідність захищати свою Вітчизну. Девізом зустрічі, який пролунав в кінці заходу, було «Хто, якщо не ми?»


Вечір-портрет  «Повертайся живим» в бібліотеці-філії  та вечір-зустріч «Херсонщини мужні сини» в  будинку культури с.Строганівка відбулися  з воїнами АТО  Богатиренком Сергієм Вікторовичем, Лавриком Василем Васильовичем та Оліщуком Ярославом Олександровичем.






В Новонаталівській сільській бібліотеці-філії оформлено стенд «Немає подвигів забутих»,на якому розміщені фотоматеріали про перебування односельчан-учасників бойових дій в зоні АТО, листи та малюнки дітей надіслані до них, шеврони та медична аптечка,матеріали про проведення з ними заходів.

У бібліотеці оформлено стенд «Наші земляки- учасники АТО».


    В Новонаталівській бібліотеці-філії проведено зустріч з учасниками АТО.
В ході зустрічі Григоренко Едуард Олексійович, Дмитрієнко Сергій Миколайович, Шевченко Віктор Анатолійович  поділися своїми спогадами про перебування в зоні АТО,а присутні – думками про війну, про мир, про цілісність нашої держави. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять бійця – земляка Оліярник Івана Івановича, що загинув в зоні АТО. Діти були вражені силою духу, героїзмом, витримкою  і привітали своїх земляків патріотичними віршами.

Учасники клубу «Берегиня», дитячий ансамбль « Дзвіночок» порадували учасників АТО піснями. Після закінчення зустрічі, довго ще всі не розходились,розпитували,розглядали одяг і дякували за мир і спокій.





    Виховний захід-зустріч з воїнами - односельцями Кириченком О.П., Крайнюковим Ю.Ю. та Федорчуком А.М. с. Червона Поляна «Наша шана вам, воїни-односельці» ( Завідуюча  б/ф с.Ч.Поляна Пальона Олена Іванівна )



 Урок мужності «Салют тобі, країни захисник!», підготовлений і проведений завідуючою бібліотекою-філією с.Шевченко Музичко Анною Вікторівною та шкільним бібліотекарем Брагіною Тетяною Леонідівною. На зустріч запрошені воїни-односельці – учасники АТО Музичко Сергій Володимирович та Воробйов Павло Андрійович, які поділилися спогадами про нелегкі солдатські будні та закликали  любити і берегти свій рідний край, свою і єдину Україну.

    В  бібліотеці-філії с.Комиш бібліотекар Якименко Тетяна Петрівна підготувала і провела захід до обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття», під назвою «Збережемо пам'ять про подвиги земляків.» На цьому заході були присутні відвідувачі бібліотеки. З метою проведення акції на високому організаційному рівні складено заходи, в яких передбачено вшанування пам’яті загиблих героїв, комплекс патріотичних заходів для різних вікових груп населення , особливо молоді та перегляд літератури.
Учні розповіли про учасників бойових дій, наших земляків, які загинули на сході, захищаючи рідну Україну, свій край, усіх нас. Потім учасники заходу переглянули виставку-реквієм "Збережемо память про подвиг земляків". По закінченні зустрічі присутні обмінялися побажаннями здоров’я, удачі, щастя та мирного неба над головами. Під час спілкування були розглянуті такі питання:
1.     Що означає бути патріотом?
2.     Чи модно бути героєм ХХІ століття?
3.     Чи захист Вітчизни – це обов’язок кожного громадянина України?

І на останок хотілось донести, що герой — видатна своїми здібностями і діяльністю людина, що виявляє відвагу, самовідданість і хоробрість у бою і в труді; людина, яка втілює основні, типові риси певного оточення, часу, певної епохи тощо. Такими міркуваннями закінчився наш патріотичний захід.





     В рамках обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття» завідуюча бібліотеки-філії с.Магдалинівка  Кузьменко Любов Федорівна провела усний журнал «Україна єднає всіх», мета якого вшанувати память тих, хто загинув на полях боїв з ворогом на Сході України, виховувати моральні чесноти, національну свідомість та патріотизм. На захід запрошені воїни-учасники АТО: Кузнецов Віктор, Левчик Геннадій, Пуляєв Іван, Кузьменко Віталій, Фісюренко Михайло, Коваль Олександр, Кузнецов Володимир, Бреус Віталій, Градовський Іван, Рибін Олександр. Бійці поділилися спогадами про нелегкі солдатські будні на війні та закликали любити Батьківщину, боронити її кордони і незалежність


.

П'ятниця, 30 вересня 2016 року
                                   Бібліотека, книга – це доля моя.
    Бібліотечні працівники комунального закладу «Чаплинська ЦБС» з гордістю відзначили своє професійне свято, до якого більшість із них причетні більшу половину свого життя. Духовну місію інформатора, служителя мудрій порадниці книзі з великою любовю несуть щоденно і щогодинно:
                                         Я Богу щиро дякую і долі,
                                         що дав мені до книг таку любов.

     На свято  завітали почесні гості – голова районної ради Бериславський Володимир Миколайович, керівник апарату районної державної адміністрації Білоущенко Наталія Василівна, які щиро вітали з Всеукраїнським днем бібліотек та бажали і далі нести знання, накопичені людством, а користувачам прищеплювати любов до книги та читання. Кращих бібліотекарів нагородили грамотами і подяками за майстерність, креативність та інновації в просуванні книги та читання. Начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Байбуза Альона Павлівна  привітала бібліотечних працівників району та побажала творчих успіхів і нових перемог. Директор КЗ «Чаплинська ЦБС» Антоніна Леонідівна Жовнірчук з великою вдячністю звернулася до бібліотекарів, подякувала за працелюбність, високі досягнення, відзначила кращих за успіхи у розвитку бібліотечної справи району.









Середа, 28 вересня 2016 року

                      Бібліотека – планета знань, а книга – незгасаюча зірка

   В читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся бібліотечний урок на тему: «Бібліотека – планета знань, а книга – незгасаюча зірка» для учнів Чаплинського аграрного ліцею, де бібліотекарі Чуб Ірина та Міщенко Ірина прославляли її Величність книгу. Бібліотекар Ірина Суханова презентувала для присутніх серію нових книг «Невідома Україна». На згадку про зустріч учні ПАЛ отримали рекомендаційний список-буклет «20 книг, що змінюють».









Четвер, 8 вересня 2016 року
15 фактів про Івана Франка, які варто знати

Цього року Україна вшановує пам'ять Івана Франка з нагоди 160-річчя від народження видатного українського письменника, поета, драматурга, публіциста, видавця, філософа, соціолога, політолога, історика, економіста, громадського і політичного діяча.

Тож пропонуємо до вашої уваги 15 фактів про Івана Франка, які обов’язково спонукають Вас дізнатись ще більше про цього видатного українця.

1. Відзначався колосальною працездатністю. За 40 років активного творчого життя кожних два дні виходив новий твір письменника (вірш, новела, повість, роман, монографія тощо). Щороку видавав по 5–6 книжок.

2. Став першим професійним українським письменником, який заробляв на життя літературною працею.

3. У гімназії сидів на останній парті, але міг майже дослівно переказати розповіді вчителів на заняттях. У п’ятому класі під час уроків, які вважав нецікавими, читав Шекспіра в німецькому перекладі.

4. У гімназійні роки, залишившись без батьків, заробляв на життя репетиторством. Із тих коштів зібрав величезну на той час бібліотеку – понад 500 томів.

5. Чотири рази його ув’язнювала австрійська влада (у 1877, 1880, 1889 і 1892 рр.).

6. Володів 14 мовами. Поет, прозаїк, фольклорист, перекладач, публіцист, філософ, економіст, політик, громадський діяч. Сучасники називали його «академією в одній особі».

7. Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою, іншими мовами. Перекладав на українську в тому числі з давньої вавилонської, давньоіндійської, давньоарабської, давньогрецької, східних. Перекладав також на німецьку українські народні пісні, допомагав Михайлу Грушевському з німецьким перекладом «Історії України–Руси».

8. Співзасновник першої української політичної партії – Русько-Українська радикальна партія – та перший її голова, автор програми.

9. Закликав населення Галичини називати себе українцями, а не русинами. «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без офіціяльних кордонів…», писав він у листі до молоді в 1905-му.

10. Одним із перших спрогнозував крах ідеології марксизму, а соціалістичну державу назвав тюрмою: «Люди виростали б і жили би в такій залежності, під таким доглядом держави, про який тепер у найабсолютніших поліційних державах нема й мови. Народна держава сталась би величезною народною тюрмою».

11. Радянський режим називав його атеїстом. А він залишався глибоко віруючою людиною. Виріс у побожній родині, досліджував Святе Письмо, товаришував із галицькими священиками, мав приязні стосунки з митрополитом Андреєм Шептицьким.

12. Його переклад біблійної «Книги Буття» досі залишається найбільш точним перекладом цієї частини Біблії українською мовою.

13. Ледь не запізнився на власне весілля з Ольгою Хоружинською. У кабінеті батька нареченої знайшов стару книжку і переписував із неї рідкісного вірша.

14. Останні сім років писав лівою рукою, бо права була паралізована. Систематизувати та упорядковувати матеріали йому допомагав син Андрій. Двоє синів Івана Франка (Петро і Тарас) вступили до складу легіону Українських січових стрільців.

15. Помер Іван Франко 28 травня 1916-го на чужих руках – сини були у війську, дочка в Києві, дружина в лікарні. Через бідність і нестачу грошей ховали в чужій вишиваній сорочці, в «позиченій» ямі на шість домовин. В окремій могилі перепоховали Івана Франка через 10 років.



Четвер, 25 серпня 2016 року
                           З Днем народження, Україно!

  На площі 200-річчя Чаплинки в день святкування  25-річчя Незалежності України  бібліотекарі ЦРБ  Ірина Суханова  та Марія Лавренюк провели акцію «З  ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, УКРАЇНО!». Всі бажаючі, а їх було дуже багато, щиро вітали Україну з  Днем народження та бажали українському народу миру, злагоди, добра, благополуччя. Треба додати, що чаплинці вірять у світле майбутнє своєї країни.
















Понеділок, 15 серпня 2016 року
                              Читальний зал під відкритим небом

Завідуюча бібліотеки-філії с.Григорівка  Колісніченко Надія Петрівна знову організувала читальний зал під відкритим небомВихід бібліотеки проходив під девізом "Влітку з книгою дружи ". Всім бажаючим були представлені книги та журнали за різними темами та інтересами. Літні бібліотечні зали - це не тільки можливість відпочити, зупинитися на декілька хвилин, відволіктися від повсякденних турбот, почитати літературу прямо під відкритим небом під час прогулянки, але і поспілкуватися  та  взяти активну участь в іграх та конкурсах. Настрій був радісний і сонячний. цьому ще й сприяла погода! Також можна було намалювати літо та розфарбувати літературних героів, За весь час, проведений на вулиці, нас відвідали біля 30  користувачів бібліотеки. У всіх наша акція викликала  посмішку, було багато жартів. Всі залишилися дуже задоволені  і з гарним настроєм поверталися додому!!!

















                                   
                                       


Середа, 29 червня 2016 року
                                День Конституції в бібліотеці

 28 червня в читальному залі центральної районної бібліотеки до Дня Конституції України проведена правова гра «Чорна скринька» та ерудит – лото «Юридичний компас». Молодь, що завітала на захід, швидко орієнтувалася у правовому полі, у відповідях на запитання та виявила добрі знання правознавчої тематики. Переможцями гри стали Шептун Сніжана та Антіпов Микола, які набрали найбільшу кількість фішок за правильні відповіді та отримали в нагороду солодкі призи. Захід залишив у кожного з присутніх чудові враження та святковий настрій.






Четвер, 23 червня 2016 року
                             Конституція – оберіг нашої держави

Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії гарант незалежності й соборності України. Саме про це та про історію виникнення Конституції йшла мова за круглим столом «Конституція – оберіг нашої держави», який провели працівники Чаплинської районної бібліотеки Суханова І. та Чуб І. для учасників літературної вітальні «Калинонька», при територіальному центрі. До слухачів донесена цікава інформація про державні символи України. Присутні вели активний діалог щодо дотримання основного закону держави.






Середа, 22 червня 2016 року
    День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Надеждівці  
 22 червня  - День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни. Сьогодні в селі Надеждівка о 8 годині ранку біля пам'ятника загиблим воїнам зібралися працівники сільської ради, бібліотеки, будинку культури  та  ДНЗ «Калинка», щоб   вшанувати  пам'ять загиблих односельців хвилиною мовчання.    Після покладання квітів всі бажаючі зібралися в музейній кімнаті сільської бібліотеки біля куточку військової слави, де переглядали книгу пам’яті, читали солдатські листи, які залишили скорботні спогади про нелегку долю загиблих.







П'ятниця, 10 червня 2016 року
                            VІ обласний фестиваль молодіжного читання та права
                                      «Відкрий свою книгу» в Чаплинці.

    8 червня 2016 року на базі Чаплинської центральної районної бібліотеки відбувся  VІ обласний фестиваль молодіжного читання та права «Відкрий свою книгу», засновником якого є Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім.Б.Лавреньова. На фестиваль завітали поважні гості – перший заступник голови обласної державної адміністрації Січова Валентина Іванівна, начальник обласного управління культури Думинська Світлана Віталіївна,  виконуючий обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Олег Гарійович Предместніков. Представники багатьох бібліотек області прибули на фестиваль зі своїми інноваційними проектами по роботі з молоддю щодо просування книги в молодіжне середовище.
Ми пишаємося тим, що на нашому святі були присутні визнані письменники та поети літературної  Херсонщини: лауреат Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка, видатний поет Анатолій Кичинський, який  «срібною голкою та золотою ниткою» зібрав свою живописну поезію в неперевершений шедевр; поет, член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Загороднюк; письменник, поет, перекладач, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки журналістів України, лауреат обласної премії ім.. Миколи Куліша Валерій Кулик.
 VІ обласний фестиваль молодіжного читання та права  «Відкрий свою книгу» почався з феєричного відкриття та захоплюючої мистецької програми «Чаплинко зоряна моя, Любов  твоя мені сія». Вражаючі розповіді наших поетів сподобалися численним слухачам на автограф-сесії «Кулішева криниця».
Протягом дня відбувалися заходи, які не залишили байдужими всіх, хто був свідками та учасниками патріотичної акції «Захистимо воїна» ( плетіння маскувальної сітки для прикордонників ); благодійної акції «Українська книга – воїну!» з врученням книг військовослужбовцям, а також благодійної виставки-продажу робіт майстрів Чаплинського району «З Україною в серці творимо дива». В парковій зоні працювала польова кухня, де військові частували смачною солдатською кашею. Бібліобар «Відпочивай читаючи» пропонував цікавинки зі знання творів сучасних українських письменників. «Живі книги» рекламували  нові видання Нати Ігнатової «Диваки», «Миттєвості буття», «Доторкнутися до небес»  та  Жанни  Куяви  «Дерево, що росте в мені». Книжковий батл «Битва антиутопій» презентував книгу Джеймса Дешнера  «Бігун у лабіринті», а продовжилось знайомство з книгою на літературно-спортивному батлі «Той, що біжить  лабіринтом». Ерудит-гра «Юридичний compass» виявила знавців права  за допомогою  загадкової «чорної скриньки».
    Напередодні фестивалю та в ході його  проходила благодійна акція на допомогу сімї загиблого воїна в АТО на Сході України  - Дмитра Жарука. Кошти, які були зібрані, вручили батькам  та висловили  глибокі співчуття і вдячність за виховання справжнього патріота України. Учасники фестивалю вшанували пам’ять загиблого героя хвилиною мовчання.
Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей бібліотекарів області засвідчив про те, що креативні бібліотекарі вміють працювати творчо, натхненно на сучасному рівні, відкриваючи все нові і нові книги для юного читача.
Завершився фестиваль урочистою ходою з почесними гостями області до памятного знаку Миколі Гуровичу Кулішу, де з шанобливою промовою виступив голова обласної спілки письменників України Василь Загороднюк.
      Чаплинська центральна районна бібліотека отримала високу оцінку за організацію та проведення VІ обласного фестивалю молодіжного читання та права «Відкрий свою книгу» - нам подарували  книги сучасних українських письменників на суму 20 тисяч гривень та кольоровий принтер.
      Відгомонів фестиваль та надихнув знову ж на нові творчі ідеї, залишив незабутні та яскраві враження, відкриваючи для кожного свою книгу.






















































































П'ятниця, 3 червня 2016 року
                                     Думай – відповідай!
02.06.2016 року в приміщенні селищної бібліотеки-філії смт.Асканія-Нова для учнів 2-4 класів до Дня захисту дітей проведена інтелектуальна гра «Думай – відповідай!» та творчий конкурс «Створи небилицю».
 Мета заходу: прищепити  інтерес до отримуваних  знань, зацікавити учнів творами світової дитячої літератури, виховувати інтерес до читання.
Оформлена книжкова виставка «У книг не буває канікул».

Були присутні 52 учня 2-4 класів, кл. керівники – Отрада Г.А., Бондаренко Т.О.,Шамрай Н.Г, Травіна І.М., Терновий І.Ф.


Понеділок, 30 травня 2016 року
                 Круглий стіл «Тріумф і трагедія сімї Фальц – Фейн: історико –
                                                       культурний аспект»   
29 травня 2016 року в приміщенні біосферного заповідника «Асканія – Нова» ім.Ф.Е.Фальц – Фейна відбувся круглий стіл «Тріумф і трагедія сімї Фальц – Фейн». В підготовці круглого столу активну участь брали бібліотекарі селищної бібліотеки – філії: запрошували місцеве населення з німецькими коренями, підготували книжкову виставку. Почесними гостями круглого столу були Вікторія Брандт, голова Одеського обласного німецького національно – культурного товариства «Віденбург», Вікторія Плесская – Зебольт – історик, письменниця та Гаррі Вільгельмович Руфф – заслужений художник України, етнічний німець, член Міжнародної спілки художників за мир. В програмі круглого столу такі питання: «Німецьке товариство «Віденбург»: минуле, сучасне, майбутнє», «Огляд матеріалів про сім’ю Фальц – Фейн одеського архіву», «Софія Фальц – Фейн: життєвий шлях та внесок в розвиток Херсонщини». Вчителі Ташкевич Л.Л., Терновий І.Ф., бібліотекарі селищної бібліотеки – філії ОстрянськаТ.П., Огороднікова І.А., Самарська Т.О. щільно спілкувалися з запрошеними гостями. На базі  селищної бібліотеки – філії створено місцеве німецьке національно – культурне товариство, головою якого вибрана  завідуюча бібліотеки – філії Острянська Т.П., яка має глибокі німецькі коріння. Письменниця Плесская – Зебольт подарувала селищній бібліотеці смт Асканія – Нова книгу «Немецкая национальная школа в Украине».  







Середа, 27 квітня 2016 року
                          Зустріч у літературному кафе
   22.04.2016 року в приміщенні НВК Асканія-Нова – гімназії в кабінеті шкільного музею  бібліотекар селищної бібліотеки – філії Огороднікова Ірина Анатоліївна, співпрацюючи з вчителем української мови та літератури Ташкевич Л.Л., для учнів 7-Б класу провели зустріч в літературному кафе з Андрієм Малишко.
Мета заходу: розширити знання учнів про життєвий та творчий шлях А.Малишка; прищеплювати любов до його поезії, розвивати естетичні смаки і акторські здібності під час декламування віршів та співу пісень на його вірші.
 В кабінеті накритий стіл. Гостям пропонують чай, печиво, цукерки та «коронні страви» (книги А.Малишка). Співали  пісні на вірші поета «Пісня про рушник», «Колискова». Діти читали вірші Малишка напам’ять, а також «подані» у кафе: «Тарасові Шевченку», «Пісня про рушник», «Вірність», «Стежина», «Українці», «Вогник», «Друзям» та інші.
  Були присутні – 12 учнів 7-Б класу, класний керівник Лучишина А.С. та шкільний бібліотекар Темлякова М.В.

 Захід відбувся в теплій, дружній, невимушеній  атмосфері. Дітям дуже подобаються зустрічі в літературному кафе.


Понеділок, 25 квітня 2016 року
                                    Наша планета – колиска життя
Завідуюча бібліотеки – філії с.Магдалинівка Кузьменко Любов Федорівна спільно зі школою провели свято до Дня Землі «Наша планета – колиска життя». Присутні 44 чоловіки. На свято запрошені директор школи Шацило Надія Петрівна, вчитель біології Канюка Ірина Михайлівна. Ведучі Савченко Наталя і Левчик Аня розповіли про казкові барви нашої планети, про безцінні дарунки, які ми отримуємо від неї. Не залишили присутніх байдужими Флора – Пляс  Ірина, Фауна – Мармуровська Діана та Земля – Чикаренко Євгенія. Вони провели з молодшими школярами вікторину «Що ти знаєш про життя на землі?». У виконанні Чиркової Катерини і Баранової Юлії звучали пісні про природу. Учитель біології Ірина Михайлівна розповіла про екологічні цікавинки, про значення і збереження рідної землі. Свято закінчилося. Учні отримали задоволення, а головне, запам’ятали, що повинні не тільки берегти природу, але й відновлювати її. На останок прозвучав вірш:
                             Тож бережіть природу, діти,
                             Її озон, річки, сади, ліси…
                             Щоб проліскам з онуками радіти

                             І випити джерельної води!







Вівторок, 12 квітня 2016 року
                                                 Ранок у садочку

Завідуюча бібліотеки – філії с.Григорівка Колісніченко Надія Петрівна разом з вихователем Сюмаш Ганною Павлівною провели в молодшій групі дитячого садочка свято «Будьте здоровенькі». Сільський бібліотекар  завітала в ролі Карлсона. Діти радо зустріли і впізнали казкового героя та голосно його зустрічали. Карлсон їв варення брудними руками і захворів. Дітки разом з вихователем надавали першу допомогу і зробили висновок, що на брудних руках є мікроби і руки треба обов’язково мити. Карлсона успішно вилікували. Потім займалися спортом, грали з Карлсоном в рухливі ігри, читали книжечки і неохоче відпустили його додому, при умові, що бібліотекар знову завітає до них.








Субота, 2 квітня 2016 року
                                           Смійтеся на здоровя!

 1 квітня в бібліотеці с.Григорівка завідуюча Колісніченко Надія Петрівна провела веселу гуморину «Смійтеся на здоров’я!». Бібліотека була прикрашена повітряними кульками, плакатами з афоризмами та приказками. Діяла книжкова виставка – знайомство «Гумористична Україна», яка не залишила байдужими всіх присутніх. Бібліотекар весело інформувала користувачів про історію виникнення свята. Учасники свята майстерно розповідали анекдоти, гуморески Павла Глазового та Євгена Дударя, курйозні випадки зі свого життя, не обійшлося і без розіграшів. Хороший настрій панував у залі під час візиту Параски і Палажки із «Кайдашевої сім’ї». Присутні одержали на память «медалі», призи та нагороди за різними номінаціями. Скільки залишилось яскравих вражень і емоцій! Дорослі почували себе дітьми. Зустріч закінчилась святковим салютом – гучними оплесками та мильними бульбашками.













Субота, 26 березня 2016 року

                                       Тиждень  дитячої  книги

  Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності. Завідуюча  бібліотеки – філії Колісніченко Надія Петрівна запросила дітей до подорожі казковими стежками. Учні майстерно інсценізували казку «Ріпка» та розповідали про своїх улюблених казкових героїв. Не менш цікавою, кумедною та захоплюючою була гра, коли діти відгадували казку за ключовим предметом, що нагадувало її назву. У бібліотеці створено «Квітку бажань» із пелюсток, на яких учні написали свої бажання, що вони хочуть бачити в бібліотеці. Весело й грайливо закінчилося свято, але не закінчується зустріч з книгою, бо ця зустріч завжди цікава, захоплююча і неповторна.










Субота, 26 березня 2016 року
               Краєзнавчий урок «Асканія – Нова. Знай. Люби. Бережи»
   25 березня в приміщенні НВК Асканія – Нова – гімназії в кабінеті біології бібліотекарі селищної бібліотеки – філії (завідуюча Острянська Т.П.), співпрацюючи з бібліотекарем біосферного заповідника Асканія – Нова ім..Ф.Е.Фальц – Фейна Рижих Оленою Петрівною, для учнів 5 –Б, 7 – А, 8 – А класів провели краєзнавчий урок «Асканія – Нова. Знай. Люби. Бережи». Захід приурочений Всеукраїнському тижню дитячого читання. Діяла книжкова виставка «Біосферний заповідник Асканія – Нова: віхи історії». Бібліотекарі селищної бібліотеки – філії популяризували матеріали краєзнавчої тематики, виховували шанобливе ставлення до рідного краю. Бібліотекар Рижих О.П. провела бесіду «Асканія – Нова. Знай. Люби. Бережи». Діти переглянули відеоролик «Асканія – Нова – перлина степу». Були присутні 33 учня та класні керівники – Гуляєва І.Л., Єфремова Л.М., Травіна І.М.








П'ятниця, 25 березня 2016 року
                                                 Армія з народом

    24 березня в приміщенні НВК Асканія – Нова – гімназії в актовому залі відбувся концерт «Армія з народом» військового оркестру 27 – ї Сумської ракетно – артилерійської бригади для учнів школи та для воїнів України, які знаходяться на території селища. Адміністрація школи запросила бібліотекарів селищної бібліотеки – філії Асканія – Нова на концерт, приурочений Дню національної гвардії України та обласній патріотичній акції «Герої ХХІ століття».






Четвер, 24 березня 2016 року
               Із слова починається людина, із мови починається мій рід

   23 березня в приміщенні НВК Асканія – Нова – гімназія в кабінеті української мови та літератури бібліотекарями селищної бібліотеки – філії (завідуюча Острянська Тетяна Павлівна), співпрацюючи з вчителем Ташкевич Л.Л., для учнів 5 – Б класу проведена літературно – мистецька майстерня «Із слова починається людина, із мови починається мій рід», приурочена Всеукраїнському тижню дитячого читання. За віршем Т.Г.Шевченка «Садок вишневий коло хати» діти створювали саморобну книгу. Завдяки колективній роботі зі сторінок склалася чудова книжечка, яка поповнить книжковий фонд саморобних книг бібліотеки. Захід сприяв розвитку читацьких інтересів, творчих здібностей учнів та вихованню патріотичних почуттів. На заході присутні 18 учнів та класний керівник Гуляєва І.Л.







Вівторок, 22 березня 2016 року
Найкращі читачі Чаплинського району - завжди попереду!
       22 березня 2016 р. в Чаплинській районній бібліотеці для дітей стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Символічно, що відкрив «Тиждень» улюблений конкурс справжніх книголюбів  - ІІ етап обласного конкурсу на звання кращого читача 2016 року  «Велика книга читацьких рекордів». І це не даремно, адже хто зможе зробити кращу рекламу книзі та читанню, як не той, хто не уявляє своє життя без цікавої книги. Цьогорічний конкурс в черговий раз переконав, що когорта тих, хто закоханий у книгу та читання ніяк не зменшується, як запевняють скептики, а невпинно росте.
        Як тільки учасники не намагалися презентувати свої улюблені книги, щоб зацікавити присутніх у залі і переконати, що їх книга – найцікавіша і її варто прочитати! Це були найрізноманітніші яскраві слайд-презентації і міні-вистави, справжні поетичні твори і малюнки, вікторини по книзі і, навіть, невеликий відеофільм, знятий по презентованій книзі. А один з учасників надзвичайно талановито зіграв роль головного героя книги Ірен Роздобудько - Арсена. Неможливо передати, як горіли очі у дітей, коли вони розповідали про свої улюблені книги! Виникало непереможне бажання - мерщій взяти ці книги в бібліотеці і читати, читати, читати… 
         Тому журі в цьому році було, як ніколи, важко визначити переможців. Та, як завжди, перемогли найкращі!
         Перше місце у категорії «учні 6 класу» виборола Мокруш Віолетта, учениця 6 класу П-Костянтинівської ЗОШ, яка підготувала своєрідну презентацію-дегустацію по книзі Володимира Рутківського «Ганнуся». І виглядала Віолетта, як і належить справжньому кухарю – в ковпаку й фартушку. Всі  ж присутні  з-задоволенням «посмакували» її розповіддю.
         У категорії «учні 7 класу» перемогла Дужик Юлія, учениця 7-В класу НВК «Чаплинська школа-гімназія».  Вона зробила цікаву слайд-презентацію за трилогією Степана Процюка – «Марійка і Костик», «Залюблені в сонце» та «Аргонавти», та, головне, дівчинка захоплююче розповідала про головних героїв повісті та їх перше кохання. Ця розповідь викликала в усіх присутніх, як дорослих,  так і однолітків Юлі, бажання неодмінно прочитати трилогію.
        Конкурс закінчився, але це – лише конкурс. Головне, щоб поруч з вами завжди залишалися книги – цікаві і змістовні, розумні і веселі!     







П'тниця, 18 березня 2016 року
                          До Тижня дитячої книги
В Магдалинівській ЗОШ І- ІІІ ступенів проведено Тиждень дитячої книги під назвою «Без книги не буде життя і спогади впадуть у небуття!».
Найцікавіші заходи Тижня: літературна вікторина «Розум без книги, як птиця без крил» (для учнів 5-9 класів), парад книг «Книжковий океан», літературна вітальня «Книга – дивовижний сад, будинок життя і мудрості» (для учнів 5-6 класів). Під час літературної вітальні учні 6 класу (Чекаренко Є., Білан О.) розповідали найцікавіші факти про виникнення книги, а учні 5 класу (Рубель О., Маскаль К.) декламували вірші про книгу.
Для учнів молодших класів протягом Тижня проводилися різноманітні заходи: гра-подорож «По країні, якої немає на карті», конкурс «Ігри патріотів», презентувалися слайд-презентації «Село моє – краплинка на карті» (с. Магдалинівка), «Село моє найкраще від усіх» (с. Андріївка).
Завершився Тиждень дитячої книги конкурсом юних декламаторів «Мово рідна – слово рідне!». Кращими було обрано Надольного А. із віршем «Мій край», Чекаренко Є «Слово могутнє, яка в ньому сила» та Реброву Ю. «Любіть Україну».






Четвер, 17 березня 2016 року
      
                      Літературний альманах «Сучасна українська книга для молоді»
   Книга, як найцінніший людський витвір, пройшовши всі процеси розвитку цивілізації, і на сучасному етапі залишається незамінною. Саме книга і читання, як процес, позитивно впливають на формування особистості, незважаючи на розвиток інформаційних технологій та збільшення форм масової інформації.
   Чаплинська центральна районна бібліотека провела літературний альманах «Сучасна українська книга для молоді» для старшокласників спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів. Із розмаїття літературно – художніх видань бібліотекарі представили до уваги молоді найцікавіші твори з нової сучасної української книги: Ірен Роздобудько, Василя Шкляра, Марії Матіос, Оксани Забужко, Ліни Костенко, Марини та Сергія Дяченків. Саме їм ми вдячні за нові книги, що по-справжньому зацікавлюють читача і маємо змогу задовольнити будь – які його запити. Сьогодні ми з радістю відмічаємо інтерес читачів до сучасної української книги, і що дуже приємно, нею цікавиться молодь.









  Понеділок, 14 березня 2016 року
                              Прийшла Масляна до нас…
11 березня спільно зі школою завідуюча бібліотеки – філії с.Магдалинівка Кузьменко Л.Ф. провела свято «Прийшла Масляна до нас…». Ведучі запросили жителів села та дітей на свято проводів Зими та зустрічі Весни. В українському вбранні з млинцями на підносі зявляється Масляна та пригощає всіх присутніх. Цю роль чудово грала Мармуровська Діана. Роздається передзвін, шум заметілі, приїздить Зима – Ірочка Пляс. Потім всі гості свята радісно зустрічають Весну – Рубель Олександру.
                                              Щоб весну розбудити,
                                              Треба зиму спалити.
Запалюють опудало Зими. Звучить музика, проводяться конкурси, хороводи, нагородження.






  13 березня в с. Григорівка відбулося свято Масляної. Разом з працівниками сільського будинку культури завідуюча бібліотеки – філії Колісніченко Надія Петрівна підготувала і провела свято «Весела Масляна прийшла». Бібліотекар підготувала цікавий матеріал про звичаї та традиції святкування Масляної. Свято проводили в селі вперше, але воно вдалося на славу. Односельці радо зустріли Масляну: водили хороводи навколо Масляної, співали, веселились, приймали активну участь у конкурсах та забавах, пригощалися смачними млинцями (а їх була велика кількість та ще й з різними начинками) та смакували рибацьку юшку. На Масляну, як і годиться, спалили опудало. За повір’ям, чим яскравіше й цікавіше прожити масляний тиждень, тим щасливішим і багатшим буде рік. Сподіваємося на краще!










 Субота, 12 березня 2016 року
                
                Районний тур обласного Фестивалю виконавської майстерності
              «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви»
10 березня 2016 року відбувся І тур (районний) ІІ обласного Фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». Завдання Фестивалю є: популяризація та презентація творчості Ліни Костенко, підтримка та розвиток української культури, обмін виконавським досвідом.
   Якими мають бути слова, що могли схарактеризувати цей феномен української культури адекватно його значенню і силі! Ліна Василівна Костенко! Поет, філософ, безстрашний і напружено мислячий  митець, кришталево чесний перед своїм народом і власною совістю. Її геній, незважаючи на всі гоніння й замовчування, був і залишається могутнім незламним деревом, олімпом сучасної поетичної думки. Присуджуючи одну з найпрестижніших премій – премія Ф.Петрарки, у дипломі зазначалось: «Спеціальна премія світовій поетесі Ліні Костенко». Не українській, а світовій, бо справжня поезія, звісно ж, належить світові. Ліна Костенко не просто геніальний поет – це складна, щедра на добро, спрагла до щастя і волі українська душа. Говорити поетичним словом Ліни, говорити про її поезію – означає говорити про святість душі людини, її гідність, про ідеали добра, істини й краси, про незламність правди і необхідність боротьби за неї.      
В районному турі взяли участь 37 виконавців в категоріях: «читці» - 20, «автори віршів» -2, «художники – 14 і «вокалісти» - 1. Учасники Фестивалю майстерно демонстрували свої здібності, чаруючи присутніх поетичними перлинами мудрості, безмежною любовю Ліни Костенко до свого багатостраждального народу. В залі дійсно панувала магічна атмосфера. Виконавці читали її вірші і всі ніби поринали в дивовижний світ високих почуттів, високошляхетних і одухотворених не лише поетичним генієм Ліни Костенко, а її високістю духу та мудрістю, збагачуючи слухачів інтелектуально, звеличуючи душу і серце.
 Журі гідно оцінило виконавську майстерність учасників Фестивалю. За результатами відбіркового туру обласного Фестивалю «Поетичний камертон Ліни Костенко» визначено фіналістів:
-         у категорії «читці» - диплом І ступеня – Марчук Ірина (Долинський сільський будинок культури); диплом ІІ ступеня – Хохрякова Катерина (Долинський СБК); диплом ІІ ступеня – Кипоренко Катерина (Надеждівська ЗОШ І – ІІІ ст.); диплом ІІІ ступеня – Місюра Олена та Азарова Альона (с. Хлібодарівка – шкільний та сільський бібліотекарі); Нюнько Аліна (Надеждівська ЗОШ І – ІІІ ст.) та Іванова Анастасія (Першокостянтинівська ЗОШ І – ІІІ ст.).
-         у категорії «автори віршів» дипломом І ступеня нагороджена Цхай Маргарита (Чаплинська спеціалізована школа).
-         у категорії «художники»: дипломом І ступеня – Ляшко Аліна (Преображенська ЗОШ І – ІІІ ст.); дипломами ІІ ступеня – Місюра Олена (с. Хлібодарівка, шкільний бібліотекар), Ніязова Альбіна (Надеждівська ЗОШ І – ІІІ ст.); дипломом ІІІ ступеня  - Костиря Альона (Чаплинська спеціалізована школа).
Поетичне свято закінчилось та в душах глядачів ще довго буде звучати «нерозгадане чудо» таланту геніальної Ліни Костенко:
            Нам треба жити кожним днем
            Не ждать омріяної дати.
            Горіть сьогоднішнім вогнем
            Бо «потім» може й не настане.
























Субота, 12 березня 2016 року
                                  Свято в дитячому садочку
  10 березня 2016 року завідуюча бібліотеки – філії с.Григорівка Колісніченко Надія Петрівна завітала в молодшу групу дитячого садка «Дзвіночок» в ролі Лісової Бабусі. Діти разом з вихователем Сюмаш Ганною Павлівною підготували для неї віршики, пісеньки і просили допомогти їм відшукати в лісі Весну. Діти співали, танцювали, розвеселяли Бабусю. Надія Петрівна провела для діток вікторину і підказала, що Весна вже в дорозі до них. Тільки треба бути слухняними і розумними.






 Четвер, 3 березня 2016 року
                                   «Світлиця Кобзаревих дум»

2 березня в малому залі районного будинку культури відбувся відбірковий тур обласного конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум». У конкурсі взяли участь 15 учасників від навчальних закладів: Чаплинська спеціалізована школа, НВК «Чаплинська школа – гімназія», НВК «Асканійська школа – гімназія», Григорівська загальноосвітня школа, професійно – аграрний ліцей. В репертуарі читців вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка. На високому емоційному рівні відбувся відбірковий тур. Член журі Антоніна Леонідівна Жовнірчук щиро подякувала за участь в конкурсі. Головна мотивація учасників – любов до поезії корифеїв української літератури та до багатостраждальної України. Журі одноголосно надали перевагу поетичному гуртку «Браво» (НВК «Чаплинська школа – гімназія»). яких вони додатково прослуховували після відбіркового туру та читцю – аматору Григорівської ЗОШ Дичок Родіону та вручили їм запрошення на обласний конкурс, який відбудеться на базі Каховського районного будинку культури. Плекаємо надію, що і там наші представники здобудуть заслужену перемогу.














Понеділок, 29 лютого 2016 року


                  Районний семінар – практикум бібліотечних працівників
26 лютого в центральній  районній бібліотеці пройшов районний семінар – практикум бібліотечних працівників на тему «Роль бібліотек у системі національно – патріотичного виховання». В програмі семінару такі питання: Аналіз роботи КЗ «Чаплинська ЦБС» за 2015 рік, з яким виступила директор ЦБС Антоніна Леонідівна Жовнірчук. Методист ЦБС Надія Петрівна Чиркова висвітлила головні завдання національно – патріотичного виховання в бібліотеках та надала методичні рекомендації щодо сучасних форм, методів впровадження та реалізації завдань бібліотек. Завідуюча районної бібліотеки для дітей Бугайова Лідія Павлівна розповіла про Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України – 2016» та запросила бібліотекарів прийняти саму активну участь зі своїми користувачами. Досвідом роботи та творчими здобутками на семінарі поділилася завідуюча бібліотеки – філії с.Григорівка Колісніченко Надія Петрівна, яка продемонструвала фрагменти «Свята Стрітення» та з випеченими жайворонками за народними традиціями закликала теплу весну. Партнери та друзі бібліотеки (сільське споживче товариство – голова Адамчук Н.М.) із задоволенням відгукнулися на прохання та забезпечили (колектив мініпекарні на чолі з Інною Володимирівною Ліпінською) випеченими смачними атрибутами – печивом «Жайворонками», що стало родзинкою семінару. На заході бібліотекарі під «спів» жайворонків реально відчули перший подих весни.











Субота, 27 лютого 2015 року

                                        Літературні скарби Херсонщини
26.02.2016 року в актовому залі НВК Асканія-Нова – гімназія на прохання вчителів з української мови та літератури проведена краєзнавча година «Літературні скарби Херсонщини».  Мета заходу: популяризація творчості наших поетів-краян серед широкого кола читачів, залучення до читання поезії рідного краю. Діяла книжкова виставка «Твої земляки – письменники».  Завідуюча  селищної бібліотеки-філії Острянська Тетяна Павлівна розповіла учням про творчість поетів Чаплинського району – А.Кичинського, М.Братана. В.Пузиренка, Л.Куліша, Л.Волович, О.Пронченка, Н.Глібової, Л.Кучерової та інш. Учні з захопленням переглянули відеоролик «Поети Херсонщини».                   На заході були присутні 115 учнів НВК Асканія – Нова - гімназія.



П'ятниця, 26 лютого 2016 року
                                                     Вічний живий голос 
                     25 лютого в кімнаті – музеї при сільській бібліотеці  – філії с.Надеждівка було проведено усний журнал, присвячений творчості  Лесі Українки «Вічний живий голос». На свято  завітав колектив дитячого закладу «Калинка» зі своєю програмою « В гості до Лесі Українки» ,також запросили працівників сільської ради та сільського голову. На заході читали вірші Л. Українки, говорили про її нелегку долю, про її творчість, а закінчили захід такими словами: 
     Не стерлась райдужна сторінка,
     не вмерла пісня лісова,
     безсмертна Леся Українка,                                
     була і є, повік жива.







                                         О, рідне слово, хто без тебе я!

25.02.2016 року в кабінеті української мови та літератури НВК Асканія – Нова – гімназія, співпрацюючи з вчителем Ташкевич Л.Л., для учнів 9 –Б класу до Міжнародного дня рідної мови проведена інформаційна година «О, рідне слово, хто без тебе я!». Мета заходу: поширення знань про історію і культуру української мови, її відродження та утвердження як державної. Проведена бесіда – рекомендація «Найпоширеніші помилки слововживання», гра «Заміни одним словом», «Запитання – жарти», гра «Хто більше?», гра «Ланцюжок». Захід проведено в повчально – ігровій формі, були присутні 14 учнів.



Понеділок, 22 лютого 2016 року

                                               Герої не вмирають!

19 лютого в малому залі районного будинку культури працівниками районної  бібліотеки проведені урочистості під назвою «Герої не вмирають!» присвячені пам’яті Героїв «Небесної сотні». Громада селища, громадські активісти, молодь зібралися у цей день, аби відновити у своїй пам’яті події, які відбувалися два роки тому на Майдані Незалежності та в глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної  Сотні, які боролися за честь, правду і гідність, і віддали своє життя за Україну. На заході були присутні: заступник голови районної ради Бурейко О. А., комісар Чаплинського військового комісаріату Гайдашенко С. д., заступник комісара Чаплинського військового комісаріату майор Куць Г. Ю. та учасники АТО. Під час урочистостей військовий комісар Гайдашенко С. Д. нагородив звільнених в запас військовослужбовців, які мають статус учасника бойових дій заохочувальними відзнаками – нагрудним знаком «Учасник антитерористичної операції». До уваги присутніх діяла книжкова виставка-експозиція «Є на землі країна Україна, із серцем, що іменується Майдан» з елементами патріотичної символіки, яка викликала особливу зацікавленість у присутніх. На заході продемонстрували ряд відеороликів та прозвучали патріотичні пісні у виконанні Крістіни Іскрич, Анатолія Павлюка та Георгія Шаповаленко.









Понеділок, 22 лютого 2016 року
                                 В память про Небесну Сотню
Разом з будинком культури, школою в приміщенні сільської бібліотеки – філії с.Магдалинівка проведена зустріч – реквієм «100 крилатих героїв у небо летіли», присвячений трагічним подіям на Майдані. Звучали пісні «Мамо, не плач…» (виконувала Олена Коваль), «Про мальви» (виконував Юрій Касьянов), вірш «Звернення сина до матері»  прочитала завідуюча бібліотеки – філії Любов Федорівна Кузьменко. На заході присутні 42 користувача сільської бібліотеки, запрошені гості: голова сільської ради Комарова Неля Миколаївна та голова місцевої організації ветеранів Володін Анатолій Миколайович.





 Середа, 17 лютого 2016 року


                                 Коли зима із весною зустрічається

15 лютого в дитячому садочку «Віночок» відбулося свято Стрітення «Коли зима із весною зустрічається». Організатором та ведучою яскравого дійства була завідуюча бібліотеки – філії с.Григорівка Колісніченко Надія Петрівна. На високому емоційному рівні Надія Петрівна розповіла діткам про народні звичаї, повір’я, прикмети. Діти із задоволенням водили хороводи, грали в ігри і різні забави. Свистками – жайворонками та пташками – печивом закликали теплу весну. Потім запалили стрітенську свічечку, освячену в церкві, щоб захищала нас і нашу рідну землю від біди, розрухи і лиха. Вихователі дитячого садочка Гнатовська Юлія Богданівна та Гетьман Наталія Іванівна щиро дякували за проведений захід.







Вівторок, 16 лютого 2016 року
                                               Вічний біль

15 лютого – особлива дата, в цей день вшановують учасників бойових дій на території інших держав. В районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди цієї дати під назвою «Вічний біль». Районна бібліотека презентувала виставку – експозицію «Учасникам боїв довічна буде слава! І вічна память тим, хто йшов без вороття!». Відвідувачі охоче цікавилися представленими матеріалами виставки: книгами, фотографіями та іншими документами. Велику увагу привернула до себе книга «Чорно біла війна» Олександра Півеня.







Вівторок, 16 лютого 2016 року
                                 Урочиста година   «Ти -  вічний біль  Афганістан»

Завідуюча бібліотеки – філії с. Магдалинівка Кузьменко Любов Федорівна на захід запросила учасників бойових дій Мисника Григорія, Мельника Сергія. Присутні (27чол.) уважно слухали спогади про ту жахливу війну. Звучали пісні «Пам’ять» у виконанні Міщенко Лілі, «Пароль один: Афганістан» у виконанні Кваши Дениса. Вірш «Ховали інтернаціоналіста» прочитала Чикаренко Євгенія. Проведена година пройшла на високому емоційному рівні і залишила незабутні враження.



  15 лютого відзначають скорботний день пам'яті воїнів – афганців.
   Ти – вічний біль Афганістан,
   Ти – наш неспокій.
   І не злічить глибоких ран
   В борні жорстокій                                                                                                             І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
   Не всі вернулися сини із тих ночей…
Сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати наших односельців, які виконували свій інтернаціональний обов'язок, це Мисак Анатолій Степанович, Рагімов Сабіт  Вагітович, та вшанувати    пам'ять  тих, хто поліг на афганській землі. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, нашим юнакам говорили, що вони виконують інтернаціональний обов'язок, тобто захищають братній народ. Вони вірили. І думали, що продовжують подвиги й славу батьків і дідів, які виконували такі ж обов'язки в Іспанії, Угорщині, Чехії…. Афган плював їм кулями в обличчя. Брудна підступна війна.
12 лютого пройшла виховна година в  бібліотеці – філії с. Надеждівка, а 14 лютого завідуюча бібліотеки-філії  Дирявих Ольга Анатоліївна  разом з директором сільського будинку культури Сікальчук  Надією та волонтерами  бібліотеки  Кіпаренко  К, Романько Н, Сікальчук С, Зимою С, привітали наших воїнів – афганців святковими листівками та подарунками.







П'ятниця, 5 лютого 2016 року
                       
                                         Допоможемо зимуючим птахам
04.02.2016 року в приміщенні НВК Асканія-Нова – гімназія, бібліотекарі селищної бібліотеки – філії, співпрацюючи зі шкільним бібліотекарем Темляковою М.В. провели  екологічну годину «Допоможемо зимуючим птахам» для учнів 3-Б класу ( класний керівник Отрада Г.А. )
Мета заходу: поглиблення знань учнів про птахів, їхнє походження і значення в природі та житті людини; розвиток пізнавального інтересу , виховання на народних традиціях бережливого ставлення до птахів.

До уваги присутніх діяла книжкова виставка «Допоможемо зимуючим птахам». Учні 4-А класу (класний керівник Лобур Л.Д.) представили театралізоване дійство «Цікавинки із життя птахів». Бібліотекар селищної бібліотеки-філії Огороднікова І.А. провела вікторину «Зимуючі птахи». Учні, а саме 28 дітей, брали активну участь в заході, охоче відповідали на питання, наприкінці розвісили на території школи 6 годівничок.








Понеділок, 28 грудня 2015 року
                                    
                                 Новорічне свято в дитячому садочку

   Разом із членами волонтерської бригади завідуюча бібліотеки – філії с.Григорівка  Колісніченко Надія Петрівна організувала  яскраве, незабутнє .театралізоване новорічне дійство для малюків дитячого садка. В ролі чарівного Сніговичка креативний бібліотекар Надія Петрівна з веселими іграми, цікавими розвагами та солодкими призами для кмітливих малюків. 






П'ятниця, 11 грудня 2015 року

                                       Тиждень права в бібліотеці
     Чаплинська центральна районна бібліотека розпочала тиждень права з правового лекторію «Закон гарантує – держава забезпечує» та зустрічі з начальником управління юстиції Валерією Сидоровою за темою «Жити за законами держави», на якій презентувалась виставка-форум «Права та обов’язки громадян України».
     10 грудня в читальному залі працівники бібліотеки провели Всеукраїнський урок права «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини для учнів Чаплинського професійно-аграрного ліцею. Всіх присутніх ознайомили з основними принципами та завдання Загальної декларації прав людини. До уваги молоді було запропоновано перегляд відеороликів на правову тематику. Учні ліцею прийняли активну участь у тренінгових заняттях, де мали змогу показати свої знання з права.

   Бібліотекарі акцентували увагу присутніх на те, що потрібно знати свої права, шанувати батьків та обирати здоровий спосіб життя.









 Понеділок, 30 листопада 2015 року                                    
                                          
                                          Минуле стукає в наші серця

                                                         Хай світло від свічки у небо летить
                                                         Хоча б одну душу зігріє в цю мить...

28 листопада вся Україна вшановула світлу пам'ять безвинно замучених голодом людей. Кожен з нас у цю мить переосмислює історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися серця людей.
В читальному залі Чаплинської центральної районної бібліотеки відбувся урок-реквієм "Запали свічку" та до уваги присутніх презентувалась книжкова виставка "Минуле стукає в наші серця". Молодь глибоко схвилювала "Книга пам'яті:Голодомор 1932-1933 років в Чаплинському районі", в якій зібрано свідчення,факти та фото про той страшний далекий 33-й.














П'ятниця, 20 листопада 2015 року

                                 Україна – держава свободи і єдності

19 листопада 2015 року до Дня Гідності та Свободи бібліотекарі Чаплинської центральної районної бібліотеки провели урок патріотизму "Революція Гідності і Свободи - боротьба за відновлення української державності" для учнів Чаплинського професійно-аграрного ліцею. До уваги присутніх презентувалась книжкова виставка "Україна - держава свободи і єдності" та було запропоновано перегляд відеокліпів: "Ми - українці" і  "Думка" (лірична пісня).







П'ятниця, 9 жовтня 2015 року
  
                                               Пам'яті Миколи Куліша
 8 жовтня 2015 року бібліотекарі центральної районної бібліотеки привітно зустрічали учнів професійно – аграрного ліцею на бібліотечному бульварі «Памяті  Миколи  Куліша», де також презентували  літературний  вернісаж про життя та творчість Миколи Гуровича Куліша, який народився в Чаплинці. Твори нашого знаменитого земляка відомі не тільки в Україні, а й у всьому світі. Учениця ліцею Валентина Бурштин прочитала уривок з поеми В. Сосюри «Розстріляне безсмертя». Далі бібліотекарі запросили в читальний зал, де продемонстрували фільм про творчий і життєвий шлях М.Куліша «Портрет». В гостях бібліотечного бульвару побували знамениті та шановані люди Херсонщини: заступник начальника обласного управління культури Мазур Ігор Романович, поет, член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників, лауреат літературних  премій ім.Павла Усенка, Бориса Нечерди та Національної премії України ім. Т. Шевченка Анатолій Кичинський, поет, член Національної спілки письменників України Василь Загороднюк, поет, член Національної спілки письменників України, лауреат премії ім. Миколи Куліша Олександр Гунько, поет, перекладач, член Національної спілки журналістів України та член Національної спілки письменників України Валерій Кулик.
     Цього дня в селищі відбулася визначна подія: відкрито пам’ятний знак на місці де стояла хата та де народився і жив знаменитий письменник – драматург Микола Гурович Куліш.
                        Як довго степ чекав на цю хвилину,
                        І небеса, і води Сиваша…
                        Здолавши смуток, порадій Чаплино,
                        З поверненням Миколи Куліша.
     Присутні на заході були схвильовані розповіддю про найтрагічнішу постать української драматургії доби  «Розстріляного Відродження Миколи Гуровича Куліша.














  Четвер, 24 вересня 2015 року        
                 
              Обласний фестиваль "Бібліотечна палітра Херсонщини - 2015"
 Чаплинська центральна районна бібліотека побувала на обласному фестивалі "Бібліотечна палітра Херсонщини - 2015". В презентаційній програмі "Інноваційний майданчик" наша бібліотека посіла ІІ місце за проект Бібліоforest "Відпочивай читаючи" (автори ідеї Марія Лавренюк, Ірина Суханова):. За перемогу в конкурсі інноваційних ідей Чаплинська ЦРБ нагороджена дипломом,телевізором, підбіркою нових цікавих книг та флешкою.
Фестиваль подарував нам свято, чудовий настрій та яскраві враження. Дякуємо організаторам за феєрверк позитивних емоцій, це стимулює нас до нових творчих ідей!





 Вівторок, 22 вересня 2015 року                                    
                                                 Ігри патріотів Херсонщини
  22 вересня працівниками Чаплинської районної бібліотеки для дітей було проведено ІІ районний етап інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини». На конкурсі змагалися діти 3-х вікових категорій з усього району. Змагання проводилися у формі гри «Найрозумніший». Дуже не просто учасникам було вибороти призові місця, але перемогли найрозумніші! Діти показали високий рівень знань з природознавства, історії рідного краю та літературного краєзнавства. По закінченні конкурсної частини артисти з районного будинку культури подарували всім присутнім віночок патріотичних пісень. Найбільш хвилюючим моментом стало оголошення членами журі переможців. Перші місця зайняли: Коваль Олександр, уч. 5 кл. Магдалинівської ЗОШ (вікова категорія 4-5 кл.); Муха Олена, уч. 7 кл. П-Костянтинівської ЗОШ (6-7 кл.); Судін Ганна, уч. 9 кл. Долинської ЗОШ (8-9 кл.).
           З гарними враженнями та піднесеним настроєм діти повернулися додому.









  Вівторок, 22 вересня 2015 року                           
                                              ВІДПОЧИВАЙТЕ ЧИТАЮЧИ
Кожен з нас полюбляє проводити свій вільний час на свіжому повітрі, гратися зі своїми дітьми та спілкуватися із друзями.
Працівники Чаплинської центральної районної бібліотеки на прохання любителів прогулянок парковою зоною в центрі селища  часто організовують "Бібліоforest" (forest - з англ. "галявина"). Користувачі з радістю відвідують таку незвичайну бібліотеку і отримують море задоволень.
Наш "Бібліоforest" складається з п'яти алей: "Алея новинок", "Прес-алея", "Алея акцій", "Алея довідкової літератури" та "Алея відпочинку". Прогулюючись повз імпровізованих бібліотечних алей відвідувачі отримують душевну насолоду,інформаційне задоволення  та чудовий настрій.














Четвер, 20 серпня 2015 року

У                Українська держава та її національна символіка     

Сьогоднішній день незалежності України прийшов як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, державу, яка повинна стати запорукою успішного культурного, духовного і політичного розвитку суспільства. Незалежність нашої держави стала реальністю.

З нагоди цього дня бібліотекарі Чаплинської районної бібліотеки Суханова І.А. та Лавренюк М.В. провели урок державності «Українська держава та її національна символіка» для мешканців та працівників геріатричного центру «Затишок». До уваги присутніх була представлена інформація про здобуття незалежності України та про її національну символіку – герб, гімн, прапор і державну мову. Під час виступу звучали вірші про долю України та її віковічну мрію про волю. На завершення заходу бібліотекар звернулася з молитвою, благала кращої долі нашому народу. «Храни нас, Боже, в цей тяжкий час, не дай нам впасти духом, а бути мужніми. Даруй нам світло прозріння, добру волю, яку заслуговує наш народ. Дай, Боже, нам і нашим дітям світле майбутнє».







  П'ятниця, 24 липня 2015 року 
                   Децентралізація: обговорюємо реформу з урядовцями та 
                                          представниками громад
23 липня в читальному залі Чаплинської центральної  районної  бібліотеки відбувся вебінар на тему «Децентралізація. Перші підсумки та завдання на найближчу перспективу» (в рамках проекту ДІАЛОГ Асоціації Міст України з програмою «Бібліоміст»).  Районна бібліотека, як учасник програми «Бібліоміст», організувала онлайн – трансляцію вебінару для небайдужих громадян. Присутніми на вебінарі були: голова селищної ради  Фаустов О.Г., представники районної державної адміністрації, голови сільських рад, бібліотекарі та громадські активісти. Під час трансляції всі бажаючі мали можливість поставити питання стосовно реформи децентралізації та її впливу на життя місцевих громад.







                                                                            

Вівторок, 30 червня 2015 року                                  

                               28 червня - День Конституції України
                                                                             По вінця чаші кристалеві
                                                                             І очі радості до сліз
                                                                             Наповнив нам той день червневий,
                                                                             Що Конституцію приніс.
     28 червня наша країна відзначала  День Конституції. Саме 19 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету. 28 червня в районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції. Бібліотека взяла активну участь: в читальному залі для молоді пройшов урок державності «Конституція України – Основний Закон держави», а в фойє будинку культури була широко представлена книжково – ілюстративна виставка з кращих видань нашої бібліотеки «Є Конституція – є міцна незалежна держава». Протягом дня всі бажаючі: жителі селища,військовослужбовці, молодь, пенсіонери мали змогу ознайомитися з літературою, представленою на виставці. Відвідуючі виставки спілкувалися, активно обговорювали та дискутували, щодо чинного законодавства в Україні та кожен висловлював свою думку.






                 
Четвер, 28 травня 2015 року
  
    Із циклу заходів по правоосвітній діяльності в читальному залі Чаплинської районної бібліотеки бібліотекарем юнацької кафедри Шумейко Н. С. для учнів професійно-аграрного ліцею цікаво та змістовно проведено конкурс "Чорна скринька". Учасники заходу мали змогу відчути себе справжніми гравцями інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?". Вони активно та швидко орієнтувались у просторі правових знань,підтвердженням правильних відповідей послужила "чорна скринька", з якої по черзі одна з найактивніших учасниць діставала предмети-відповіді на поставлені запитання.







 Середа, 27 травня 2015 року     
                                    
                                 Щоб життя не пройшло даремно
   Що таке життя? Людина має право на створення та усвідомлення власної картини життя.  Поняття «життя» для кожного – є правильним і особистим. Життя – прекрасне, але потрібно зробити правильний вибір своєї життєвої дороги.
       Права, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.
       Бібліотекарі Чаплинської центральної районної бібліотеки провели для учнів професійно-аграрного ліцею правовий мультимедійний захід «Щоб життя не пройшло даремно». Під час заходу молодь ознайомили з поняттями «правопорушення», «злочин», «проступок», із законами та відповідальністю за вчинення правопорушень.
        На захід була запрошена інспектор Чаплинського районного підрозділу Каховського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ в Херсонській обл. старший лейтенант внутрішньої служби Левчук А. Ю., яка ознайомила присутніх із різними видами правопорушень та їх наслідками, проаналізувала статистичні дані за вчиненні правопорушення неповнолітніх. Під час зустрічі відбувся діалог між інспектором та учнями ПАЛ, де вони дізналися багато нового і цікавого.
    До уваги присутніх було представлено книжкову виставку «Правова держава і права людини», відеоролики: «Життя – прекрасне», «Ти знаєш, так хочеться жити» та соціальна реклама «Відмовся від наркотиків».
На завершення правового заходу з молоддю  була проведена вікторина «Злочин чи проступок», де учні на наведених прикладах повинні були відповісти що є злочином, а що проступком.
       Підсумком заходу  було звернення до присутніх директора КЗ «Чаплинська ЦБС» Жовнірчук А. Л. , яка ще раз наголосила, що потрібно займатися добрими та корисними справами, щоб не стати на шлях, який веде в безодню. Зокрема, зарекламувала бібліотечні послуги,в тому числі, з вільним доступом до мережі Інтернет, розповіла про  новинки літератури та акції бібліотеки.








Вівторок, 26 травня 2015 року
                                     Світ дитинства, захищений правом
      В рамках конкурсу на кращий правовий захід "Світ дитинства, захищений правом" центральна районна бібліотека для дітей разом із шкільним бібліотекарем на базі Чаплинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів провели спортивно-правову гру "Юридичний футбол" для учнів 7-х класів.. Гра повністю відповідала поставленій темі і формі проведення та віковим особливостям дітей. Дітям було весело, повчально та цікаво.Учні змогли показати свої знання з правознавства та вміння правильно висловити свою думку. В ході спортивно – правової гри діти закріпили свої знання з правознавства, а деякі з них здобули для себе багато нового і корисного. Присутні вчителі на заході Чумаченко Л. Д., Зінченко В. І. дали позитивну оцінку правовим змаганням.






    Правоосвітня робота серед користувачів бібліотеки завжди актуальна і своєчасна. В бібліотеці-філії смт. Асканія-Нова систематично проводяться заходи з прав людини.Разом із шкільним бібліотекарем на базі НВК "Асканія-Нова-гімназія" відбувся літературно-правовий суд "Ніхто не має права ображати людину". До уваги молодших читачів діяла книжкова виставка "Вивчаємо свої права та обов'язки",яка знайомила дітей з їхніми правами. Для всіх присутніх було представлено перегляд відеороликів "Права дитини в мультфільмах" та "Снігова книга прав дитини на основі Конвенції ООН". Учасники заходу в ігровій формі мали змогу вивчити свої права та обов'язки, які запам'ятаються на все життя.








      В рамках обласного конкурсу на кращий правовий захід "Світ дитинства, захищений правом" у Першокостянтинівській бібліотеці-філії відбувся правовий квест "Мої права - моя фортеця", в якому взяли участь дві команди (учні 7-8 класів). Учасники подорожували по країні прав дітей,швидко пересуваючись від станції до станції. А їх було сім і на кожній дітей чекали цікаві,але непрості завдання. Обидві команди успішно справились з поставленими перед ними завданнями,розрив у рахунку був всього лише 2 бали.
    Квест допоміг дітям усвідомити свої права, а також те,що права інших людей не можна порушувати.





  
     В Балтазарівській бібліотеці-філії для учнів 7-9 класів був проведений правовий брейн-ринг "В лабіринтах права". Під час гри учасники мали змогу закріпити свої знання з правознавства, засвоїти знання про свої права, а також обов'язки, яких повинні дотримуватися.








Четвер,7 травня 2015 року

                                    А память жива, нетлінна
     Напередодні Дня пам'яті та примирення, до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в читальному залі центральної районної бібліотеки почала діяти книжкова виставка-експозиція "А пам'ять жива, нетлінна". Відвідувачі активно знайомляться з матеріалами виставки, воєнною літературою та все ж особливу цікавість викликають листи з фронту, фотокартки, карта України воєнних часів, військовий планшет та інші експонати, що нагадують про ті далекі буремні роки.






 Четвер, 16 квітня 2015 року  


                                 Шановні користувачі та колеги!
Запрошуємо всіх бажаючих  взяти участь у Всеукраїнській акції
 «Бібліотека українського воїна».
Не залишайтеся байдужими, приносьте книги до  Чаплинської центральної районної бібліотеки за адресою:
смт.Чаплинка, вул.. Леніна, 38  Херсонської області
          Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців.
Відповідно до Концепції акції, у ході її проведення будуть зібрані та передані до бібліотек військових частин Збройних Сил України кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.
До участі в акції будуть також залучені: публічні бібліотеки усіх регіонів України, громадські організації, зокрема Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, волонтерські організації, видавці, користувачі публічних бібліотек, інші фізичні особи.
Акція буде реалізовуватися на громадських засадах.

Контактна інформація
cмт.Чаплинка, вул..Леніна,  38   тел.  (05538) 21900,
 e-mail: chapcbs@ukr.net

Понеділок, 6 квітня 2015 року

          
                          65 -річному  ювілею поета присвячується…
    Ось уже 66-й рік крокує дорогою завдовжки в любов…. В любов до матері і рідної домівки, до щему в серці рідного краю, до таврійського степу, до історичної спадщини свого народу, вболіваючи за день завтрашній, херсонський поет, наш земляк, перекладач, художник, член Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників та Міжнародної асоціації письменників та публіцистів Анатолій Кичинський.
      До поетичної вітальні Чаплинської центральної районної бібліотеки завітали прихильники поезії улюбленого поета, лауреата літературних премій ім. І.Кулика, Всеукраїнських : ім.П.Усенка, Б.Нечерди , Національної премії України ім.Тараса Шевченка Анатолія Кичинського.
        Із захопленням молодь Чаплинки декламувала улюблені вірші свого земляка :  «В гості до мами», «На відстані сльози», «Срібна голка  і нить золота», «Космічний пил і пил земний» та інші. В читальному залі та на абонементі діяла книжкова виставка «Закрита книга – камінь, розкрита книга – птах».
         Анатолій Кичинський – унікальна особистість, бо він геніально поєднав в собі талант літературний з талантом живописця. Прикладів талановитого служіння двом музам не так уже й багато. До того ж чимало його віршів стало прекрасними піснями.
       Ми пишаємося, що у нас є можливість йти поетичною дорогою відомого українського поета-земляка, нагородженого медаллю «Незалежність України», Анатолія Кичинського, який спонукає  замислюватись :
                                 Хто ми і звідки ми?
                                 Де ми взялись?
                                 Де наші корені?
                                 Де наші витоки?
                                 В тім, що було і забулось колись,
                                 Мусить не хтось розібратись,
                                                                         а ми таки.









Середа, 1 квітня 2015 року
                                               До Тижня молодіжного читання
Автограф – це не просто дарчі написи.  Це дорогоцвіти людської                                  сердечності й доброти. (Михайло Ониськів).

   На тижні молодіжної книги по краєзнавчим читанням відбулася презентація виставки «Книга з автографом», на якій представлені книги В.Кулика, В.Завгороднюка, О.Олексюка, О.Пронченка, М.Тимошенка та ін.. На презентації побував наш земляк В.П.Кулик – поет, заслужений діяч мистецтв,член Національної спілки письменників, журналістів України, лауреат обласної літературної премії ім.М.Куліша. Валерій Кулик – частий гість нашої бібліотеки. На заході відбувся живий діалог із земляком, який повідав цікаві факти свого життя та творчості. Його твори  - натхненно відкриті, це поезія довіку закоханої душі. А «Таврія для нього – це криниця, з якої він натхненно попива…» - писав М.Тимошенко. Чергова зустріч із дорогим для поета читачем відбувається в книзі, інтригуюча назва якої «Призначаю побачення». Кожен, хто бажає завітати до поетичного саду Валерія Кулика може самостійно насолодитися в ньому як буйним духмяним цвітінням, так і ваговитими плодами. Під час автограф – сесії В.П.Кулик подарував бібліотеці і читачам книгу свого брата, Олександра Кулика «Сповідь на межі століть», яка щойно вийшла з друку.






   Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. То ж молодь і читає Ліну Костенко бо «не читати Ліну Костенко – це все одно, що не тримати в руках пролісків, чи не споглядати зіркове небо». Через поезію Ліни Костенко ти відкриваєш двері у дивовижно яскравий світ художнього слова митця, доторкнешся до його чар, збагнеш святість душі людини. До 85 – річчя від дня народження Ліни Костенко в центральній районній бібліотеці пройшли літературні заходи присвячені геніальній поетесі: поетична фієста «Весна підніме келихи тюльпанів», онлайн – подорож «Непізнавані світи Ліни Костенко», виставка – експозиція «Нев’янучий сад поезій».







  
         В день читацьких розваг користувачам бібліотеки запропонована цікава форма спілкування оpen-air «Booksbrand «Я це люблю». Кожен бажаючий міг ознайомитися з новинками українських шедеврів. Юним читачам була організована легка атмосфера з книгою на свіжому повітрі Вони дізналися,що книгою можна насолоджуватися не лише вдома, а й в парку, на дитячому майданчику, на гойдалці чи на лавці.







           
  На Тижні молодіжного читання в центральній районній бібліотеці до уваги читачів була представлена цікава книжкова піраміда «Насолоджуємося українськими шедеврами», яка викладена з творів сучасної літератури різних жанрів за інтересами молодих користувачів. Молодь із задоволенням знайомилася з книгами та охоче ділилася своїми враженнями про прочитане. Особливу цікавість відвідувачі виявили до книг: І. Роздобудько, Н. та С. Дяченків, Н. Ігнатової, М. Матіос, О. Забужко, Л. Лузіної.





                      
                           Армія подарунків – свято для солдатів
«Армія подарунків – свято для солдатів» - під такою назвою пройшла акція в читальному залі нашої бібліотеки. Подарувати бійцям часточку тепла вирішили читачі та бібліотекарі центральної районної  бібліотеки. Молодь своїми руками виготовила обереги (підкови та фенічки) для наших захисників. Обереги несуть позитивну енергію, яка повинна зігрівати душу солдата, підтримувати патріотичний дух.
  Разом з оберегами був відправлений і лист від молоді.
Дорогий Солдате!
Чаплинська центральна бібліотека та наші користувачі щиро вдячні тобі за те, що Ти захищаєш нашу Батьківщину від ворога. Зичимо тобі міцного здоровя, оптимізму, великої сили волі та якнайшвидшого повернення до рідної домівки.

Хай Бог береже Тебе!!!










Субота, 21 лютого 2015 року

Є у революції початок…

         20 лютого в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася історична година «Є у революції початок, нема у революції кінця», присвячена річниці подій на Майдані. На захід була запрошена учнівська молодь Чаплинського професійно-аграрного ліцею.
         До уваги юнаків діяла книжкова виставка «Є така країна Україна із серцем, що іменується Майдан». Ведучі бібліотекарі центральної районної бібліотеки Суханова Ірина та Лавренюк Марія зробили історичний екскурс щодо подій доленосного характеру для нашої країни. Сотні тисяч мітингувальників на Майдані Незалежності у Києві в лютому минулого року продемонстрували всьому світу, що український народ більше не бажає жити в корумпованій і несправедливій державі, що воля народу жити у вільній країні спільно з Європейським Союзом є непохитним правом кожного громадянина.
         20 лютого 2014 року увійшов в історію як «кривавий четвер». Найбільш жорстоке та криваве протистояння відбулось на вулиці Інститутській, де загинуло від куль снайперів, тортур та побиття 108 чоловік, поранено кілька тисяч і кілька десятків вважаються зниклими безвісті. Мирні мітингувальники Євромайдану, які загинули під час протесту отримали назву «Небесна Сотня». Наша свобода отримана кров’ю, і ми вже ніколи не повернемо загиблих героїв. Та саме Майдан продемонстрував, що ми сильний народ, народ багатонаціональний, але український. Ми сильні, ми мужні і ми це показали цілому світу!
         Учні мали можливість переглянути відеоролики «Мамо, не плач…» та «Герої не вмирають». На заході відбувся флешмоб із жовто-блакитними прапорцями з вигуками «Герої не вмирають!», «Слава Україні!», «Героям слава!».










 Субота, 14 лютого 2015 року 
            
         Зустріч-вшанування воїнів-інтернаціоналістів  обмеженого контингенту.

         13 лютого в малому залі районного будинку культури відбулася зустріч з учасниками бойових дій в Афганістані на честь вшанування і щоб теплими словами подякувати нашим землякам за чесне виконання військової присяги при виконанні інтернаціонального обов’язку в інших державах. Ведучі бібліотекарі Чуб Ірина та Шумейко Наталія нагадали, що Афганістан прописався у нашій свідомості, як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Афганістан – це мужність воїнів, це вірність, це взаємовиручка і взаємодопомога. Третина учасників афганської війни була родом з квітучої української землі. На їх долю випало випробовування вогнем і кров’ю. Скільки їх голубооких, русявих і чорнявих синів України загинуло на тій землі. У наш район не повернулося шестеро:
                                           Савчин Олексій Степанович
Шевченко Генадій Михайлович
  Колосовський  Микола Іванович
Мироненко Олег Миколайович
     Шинкаренко Анатолій Макарович
   Пожарський Віктор Олексійович.
Нехай кожен з нас торкнеться памяттю хвилиною мовчання, яка буде  даниною тим, хто навічно заради торжества справедливості жертвував собою, хто лежить у землі і світить нам з небес. Війна залишила глибокі «рубці» в душах воїнів-афганців, але не зломила морально, адже треба було жити далі і сподіватися на краще. І вони жили, працювали, одружувалися, народжували дітей, поки Україну не торкнулася чорним крилом нова біда. Воїни-інтернаціоналісти стояли на Майдані, зараз ведуть волонтерську, військово-патріотичну роботу і особисто захищають незалежність і суверенітет держави на сході України. До присутніх звернувся заступник голови ради Чаплинської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Фаустов Олексій Георгійович. Він зазначив, що війна навчила нас цінувати дружбу, порядність, саме життя, як  найбільшу радість. І сьогодні у мирному житті ми не втратили вміння дружити, допомагати, співчувати, любити, чесно виконувати свій громадський обовязок. По закінченню заходу всіх запросили покласти квіти до памятника, який встановлено на честь загиблих воїнів-інтернаціоналістів, щоб вшанувати їх память.
                                 Іменем жінки, що овдовіла,
                                 Іменем матері, що з печалі сивіла,
                                 Іменем сина, що батька не знав,
                                 Іменем ще не народжених
                                 Кличу з війною стати на бій,

                                 Мир відстояти на Землі голубій.










  Четвер, 29 січня 2015 року                          

                                29 січня – День памяті героїв Крут.

        В читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася виховна година «Безсмертні Крути», присвячена Дню пам’яті героїв Крут. Бібліотекар ЦРБ Суханова Ірина  присутній молоді розповіла про бій під Крутами. 29 січня 1918 року… Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташована на 130-му кілометрі від Києва. Учасники події: невеликий загін київської молоді – гімназисти та студенти з боку молодої Української Народної Республіки ( близько 600 осіб) і Червона гвардія Радянської Росії, яка значно перевищувала своїх супротивників кількістю, бойовим потенціалом і досвідом. Українську державу не було чим боронити. Юні патріоти  зовсім  слабо озброєні дали бій російським військам. Майже всі  юнаки  полягли в  бою. Але бій для українців не пішов у забуття, хоч і був програним. Самовідданий подвиг героїв Крут тривалий час замовчувався, та він ще раз доводить, як сильно наш народ любить свою країну. Своєю кровю, душею і своєю працею українці прагнуть до незалежності і благополуччя. До уваги присутніх в читальному залі діяла книжкова виставка «Крути – трагедія життя і вічності». Бібліотекар також презентувала книгу «Крути. Січень 1918 року» (документи, матеріали, дослідження, кіносценарій).  Книга розповідає, що у січні 1918 року саме сила національної ідеї покликала молодь і студентство столиці новонародженої Української Народної Республіки стати на захист рідної країни. Подвиг і пожертва цих юнаків – дороговказ всім наступним поколінням. Зірка героїв Крут яскраво освітила майдани всієї країни під час Помаранчевої революції, Революції  Гідності, коли народ повстав проти неправди. І сьогодні її полум’я допомагає  захисникам українських кордонів на Донбасі.
      Учнівська молодь була вражена емоційною розповіддю бібліотекаря про одну із героїчних сторінок боротьби українського народу за незалежність і суверенітет своєї держави.





  П'ятниця, 23 січня 2015 року
                   
                                             День Соборності України  в бібліотеці.
      22 січня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся урочистий захід «Розквітай, моя Соборна Україно!» До уваги присутніх учнів Чаплинського професійно-аграрного ліцею  книжково-ілюстративна виставка «Велична і свята, Соборна Україно!». Ведучі бібліотекарі Чуб Ірина  та Шумейко Наталія розповіли, як у тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності український народ пережив як гіркі, так і радісні події. Історія не раз надто суворо й несправедливо карала Україну руками немилосердних завойовників. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Здійснилась віковічна мрія: наша Україна єдина і незалежна.

                       І як народ державний – плечі розправляєм,
                       Виходимо і вийдемо із безладу й руїн.
                       Ми маєм всі права, як вільні громадяни
                       І через них добробут справжній осягнем.

Тільки треба бути гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти волю і незалежність України, поважати свій народ і його мову. Відеоролик «Україна єдина» надав емоційний заряд учнівській молоді і який спонукав до флешмобу «Ми з тобою, Україно!». Вигуками «Слава Україні!», «Героям Слава!»  та жовто-синіми прапорцями підтверджували ідею вірша:
                       
                         Послухай, брате-українцю,
                        Хоч історично склалось так,
                        Що територія різниться,
                        Та все ж – це в нас одна земля.
                        Ми з вами – це одне єдине,
                        Ми – це родина: ти і я,
                        Дві сторони у України,
                        Та Україна в нас одна.

На завершення заходу прозвучав Гімн України та пісня Т.Петриненка «Україна».








Понеділок, 24 листопада 2014 року

День Гідності та Свободи.
               21 листопада 2014 року в центральній районній бібліотеці відбувся урок політичної свідомості на тему: «У Революції Гідності – доля народу». На заході присутні молодь Чаплинського професійно-аграрного ліцею, майстри виробничого навчання, викладачі, бібліотекарі ЦРБ. Ведучі ( бібліотекарі відділу обслуговування районної бібліотеки Ірина Чуб та Наталія Шумейко дали визначення революції та розкрили причини Революції Гідності 2013 року, яка відбулася в Україні. Українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Майдан змінив українців: ми стали іншими, вичавили з себе раба, проявили свої кращі риси людини і громадянина, витіснили з себе байдужість, відчули себе громадянами, активними і відповідальними за долю власну і долю країни. Без страху гинули за ідею свободи і незалежності України. Число загиблих більше сотні і їх назвали «Небесною Сотнею».                                   
                                                           Ви змусили здригнути світ,
Змінили долю рідної країни.
   Небесна Сотня – правди цвіт!
    Героям Слава! Слава Україні!
     Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та переглянули відеокліпи «Мамо, не плач…Я повернусь весною», «Слава Україні! Героям Слава!». Урок пройшов на високому ідейному та емоційному рівні. На заході була присутня головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату районної державної адміністрації Ірина Василівна Чухало. Вона подякувала за проведений урок та закликала майбутніх захисників бути готовими відстоювати гідність, свободу, незалежність та суверенітет України. 










 Вівторок, 30 вересня 2014 року

                                     Книга – духовний скарб людини.
      Відкритий урок читання -2014, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, відбувся 30 вересня в читальному залі Чаплинської центральної районної бібліотеки. Ведучі бібліотекарі ЦРБ Шумейко Н.С., Чуб І.В. розповіли учням професійно-аграрного ліцею про величезне значення книги, бібліотеки в житті людини. Бібліотекар Суханова І.А. продемонструвала самі унікальні книги нашої книгозбірні. Не забули згадати про рік Тараса Григоровича Шевченка. Учні читали вірші Шевченка, а потім переглянули відеоролик «Хвилююче слово Тараса». Із заключним словом до присутніх звернулася Антоніна Леонідівна
Жовнірчук, директор комунального закладу «Чаплинська централізована бібліотечна система», яка зазначила про велике значення книги та читання в житті людини. Антоніна Леонідівна переконливо заохочувала молоде покоління до читання, познайомила  першокурсників з інтернет-послугами, які є в нашій бібліотеці з вільним безкоштовним доступом до Інтернету. З приємними враженнями залишали нашу книгозбірню учні Чаплинського професійно-аграрного ліцею.







  Четвер,  25 вересня 2014 року     

                   Обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини».

      24 вересня 2014 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім..О.Гончара відбувся обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини», який дав змогу поширювати бібліотечні інновації, формувати сучасну модель бібліотеки. Бібліотекарі Чаплинської ЦБС  подали  на конкурс «Дзвенить Херсонським краєм Кобзареве слово» презентації, відеоролик«Хвилююче слово Тараса» та інші матеріали.  Чаплинська ЦРБ, бібліотека-філія с.Хрестівка, районна дитяча бібліотека, бібліотека-філія с.П.Костянтинівка підготували ІТ-історії успіху користувачів. Завідуюча бібліотеки-філії с.П.Костянтинівка Воловець Л.В., бібліотекар Чаплинської ЦРБ Суханова І.А. представляли  проект  «Успіхи користувачів – гордість бібліотеки» на інноваційному майданчику  обласного фестивалю. За підсумками цьогорічного обласного фестивалю «Бібліотечна палітра Херсонщини» Чаплинська ЦБС  нагороджена дипломом за «Інноваційний підхід у взаємодії бібліотеки з громадою» та отримала цінні подарунки: підбірку книг, мобільний телефон, дві флешки. Участь в обласних заходах спонукає бібліотечний колектив працювати за інноваційними технологіями на благо наших користувачів.




                        

Середа, 16 липня 2014 року.
                              
                                   Семінар бібліотечних працівників.

       15 липня в районній бібліотеці відбувся семінар  бібліотечних працівників району на тему: «Бібліотечне краєзнавство: від традицій до інноваційного пошуку». На семінарі виступила директор ЦБС Антоніна Леонідівна Жовнірчук, яка поділилася з «продуктивними ідеями для бібліотек», відвідавши засідання «круглого столу» в  обласній бібліотеці імені О.Гончара  за участю директорів ЦБС. Електронний ресурс «Літопис населених пунктів Херсонської області» на сайті ОУНБ ім..О.Гончара зобов’язує бібліотекарів активно працювати над поповненням інформаційної  бази  з історії та сучасного стану сіл району. Методист ЦБС Чиркова Н.П. розповіла про інноваційні форми роботи щодо краєзнавчої діяльності публічних бібліотек, зазначивши її пріоритетний напрямок. Досвідом роботи з громадою поділилися зав. б/ф с.Григорівка Колісніченко Н.П., зав. б/ф с.Новонаталівка Голубєва Т.П.. На семінарі також розглядалося питання адвокації бібліотек, наголошуючи на те, що бібліотеки повинні активно використовувати соціальні мережі для реклами бібліотек та їх діяльності з розвитку громад. Завдяки сучасним медіа ресурсам, бібліотекарі мали змогу побачити кращий досвід роботи бібліотек області та інших регіонів України.







 Понеділок, 7 липня 2014 року

                                  Свято Івана Купала в Григорівці

   6 липня біля ставу с.Григорівка  в центрі села відбулося свято Івана Купала, яке   традиційно проходить тут кожного року, організоване для громади сільською бібліотекою ( завідуюча б/ф Колісніченко Надія Петрівна ) разом з сільським будинком культури   ( директор будинку культури Безпалова Марія Юріївна), заручившись підтримкою сільського голови Кліщевського Сергія Олександровича.  Присутніх  зачарували казкові герої: Мавка, Лісовик, Вогневик, Русалки. На ставу прикрашали Марену та водили хоровод, дівчата кидали віночки, хлопці стрибали у воду, щоб дістати бажаний віночок. . Свято закінчується гарними привітаннями  від сільських голів ( Кліщевського С.О. с.Григорівка,  Комарової Н.М.с.Магдалинівка )  та гостей села, пригощання смачною юшкою,  святковим феєрверком. Здавалось, ніби купальські зорі дощем падали в ставок. Зустріти світанок цього свята вважається великим щастям. Разом з першими промінцями сонця повертались григорівці до своїх домівок.









  
Понеділок, 30 червня 2014 року
                             
                               28 червня – День  Конституції України.
          27 червня в залі селекторного зв’язку районного будинку культури відбувся круглий стіл на тему: «Конституція України – надійний гарант прав і свобод людини», підготовлений працівниками центральної районної бібліотеки. Зал засідання прикрашений державною символікою. До уваги присутніх діяла тематична книжкова виставка «Конституція України: новий відлік часу» та  стенд «Обговорюємо зміни до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України ( щодо децентралізації влади)». На черговому засіданні круглого столу присутні: керівник апарату районної державної адміністрації Білоущенко Н.В., начальник районного управління юстиції Бех В.В., начальник районного центру зайнятості Богачова В.М., заступник начальника районного управління праці та соціального захисту населення Цалко Л.О., представники громади, а саме: молодь, безробітні, працівники культури та інші.
Ведучі заходу бібліотекарі районної бібліотеки Суханова Ірина та Чуб Ірина зазначили, що День Конституції України – державне свято нашої країни, яке святкується щорічно 28 червня. Бібліотекарі зробили історичний екскурс, згадавши першу демократичну Конституцію відомого українського гетьмана Пилипа Орлика «Пакти й Конституції законів і вольностей війська запорозького». Статті першої демократичної Конституції захищали права всіх верств населення України, особливу увагу було приділено підтримці соціально незахищених козацьких вдів, дітей-сиріт і родин козаків, котрі перебували у походах. Активну участь в обговоренні змін до Конституції України взяли присутні представники влади. Начальник районного управління юстиції Бех В.В. продовжив історичний екскурс щодо Конституцій України і зазначив основні положення Основного Закону нашого життя. Громадяни України мають право на соціальний захист. Як реалізується це право в нашому районі докладно розповіла заступник начальника районного управління праці і соціального захисту населення Цалко Л.О. Держава сьогодні намагається створювати умови для повного здійснення громадянами права на працю. Як це право втілюється в нашому районі розповіла начальник районного центру зайнятості Богачова В.М. Присутні представники громади  активно включилися в обговорення змін до Конституції України та вносили свої пропозиції.  В заключному слові керівник апарату районної державної адміністрації Білоущенко Н.В. докладно розповіла про положення справ в районі. Зміни в Конституції України щодо централізації влади мають принести позитивні наслідки для життя громадян. Ми, громадяни України, плекаємо надію, що права і свободи, які будуть внесені в Основний Закон нашого життя будуть гарантовано дотримуватись і виконуватись.

    Ведучі заходу подякували всіх присутніх за активну участь в засіданні круглого столу.











    Середа, 4 червня 2014 року
                   
                   Святиня киргизького народу на хрестівській землі.
    На початку 1930-х років з далекої Киргизії на Херсонщину були примусово переселені десятки сімей киргизів. Вони залишили про себе добрий слід: гарно працювали, були привітними і добрими. У повоєнні роки переселені киргизи повернулися на свою рідну Батьківщину. Та не всім судилося поклонитися рідній Киргизії: десятки померлих знайшли прихист на кладовищі села Хлібодарівка. Восени 2013 року нащадки киргизів своїм коштом поставили обеліск жертвам репресій 30-х років, переселених з Киргизії. Навесні 2014 року приїхали імениті гості, щоб вшанувати  пам’ять своїх земляків. На мітингу виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Улукбек Чіналієв. Бережуть хрестівці у своїх серцях біль втрати киргизів, котрі немало зробили для розквіту другої малої батьківщини на Херсонщині.

     Гості також завітали до сільської бібліотеки-філії. Завідуюча бібліотеки  Макарчук Лариса Миколаївна розповіла про свою бібліотеку. Посол передав сільській книгозбірні безцінні фоліанти про далекий і такий близький серцям степовиків Киргистан – перлину в обрамлені величного Тянь-Шаню - збірку творів видатного письменника Чінгіза Айтматова.








 Четвер, 29 травня 2014 року

                                              Мільйон – це просто.
          Так назвали свій проект його засновники і організатори – кредитна спілка «Народна довіра» , Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки, Департамент освіти,  молоді та спорту облдержадміністрації та Управління культури ОДА. Метою проекту було навчити школярів економічної грамотності та виявити талановитих дітей, здатних креативно мислити і працювати заради розвитку нашої країни.
         Кожного місяця для учасників в Чаплинській районній бібліотеці для дітей організатори  проекту проводили скайп-конференції та вебінари.
          Найцікавішим було останнє завдання – кожен учасник повинен був створити бізнес-план оригінальної ідеї: ресторан «Богема» (автор Анна Будько, учениця 10 класу  Чаплинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів), дитячий центр «Бебі-бум» (Фещук Катерини, уч. 10 класу Чаплинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів), фірма «Чудо» (Фоменко Юлії, уч. 9-А класу НВК «Чаплинська школа-гімназія»), дозвільно-виховний центр «Вихідний для мами» (Булюк Христини, уч. 9-Б класу НВК «Чаплинська школа-гімназія»).
          Нагородою для всіх учасників стала поїздка до історико – розважального комплексу «Зелені хутори Таврії», де і відбулося завершальне свято – бізнес-перегони «На старт за мільйоном!».
         Переможцем бізнес-школи стала  Булюк Христина із своїм проектом Дозвільно-виховного центру «Вихідний для мами» і в нагороду за свою креативність та оригінальність отримала планшет та грамоту від директора «Бізнес-школи».




  Понеділок, 19 травня 2014 року    
                  
                     День Європи – символ мирної співпраці між державами.

     День Європи в Україні відзначається з 2003 року в третю суботу травня відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

. З метою формування позитивної громадської думки щодо євро- інтеграційного курсу України, ознайомлення з європейськими цінностями та традиціями, поширення ідеї європейської ідентичності в бібліотеках проведені заходи: організована книжкова виставка «Створи Європу – створи свою надію», користувачі залюбки відправилися  в інтернет-подорож «Парад країн Європи», бібліографом методико-бібліографічного відділу Наумовою Оленою підготовлена прес-інформація «Україна. Європа. Світ: відкриті обрії». Завідуюча юнацькою кафедрою ЦРБ Шумейко Наталя провела з молоддю урок історії «Україна та Євросоюз – противаги та протиріччя». Година громадської свідомості «Я – українець, я – європеєць» зацікавила учнів професійно-аграрного ліцею. В читальному залі бібліотекар Суханова Ірина разом з читачами відвідали веб-сайти «Сорок хвилин на сайті Євросоюзу».  
                   
 





 Четвер, 13 березня 2014 року         

                   
                      Почуття кохання в житті і творчості Т.Г.Шевченка.
     З такою темою завітала «літературна вітальня» бібліотеки до відвідувачів територіального центру соціального забезпечення смт Чаплинка. Бібліотекарі Суханова Ірина та Чуб Ірина презентували нову книгу Людмили Цуріки «Тарас Шевченко: невідомі сторінки життя». Всім відомо, що Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Здавалося б вже всі і все знаємо про відомого українського поета, генія, пророка. Та авторка книги зуміла заглянути в найпотаємніші куточки душі поета і людини, а бібліотекарі зацікавити присутніх невідомими сторінками життя Т.Г.Шевченка. Затамувавши подих, слухали жінки про щасливе і нещасливе кохання видатного українця Тараса Григоровича Шевченка, який, з одного боку, був дуже щасливою людиною – він кохав і був коханим, а з іншого – глибоко нещасним в особистому житті, бо мрія усього його життя про дружину, дітей, про родинне щастя залишилося сном… Бібліотекарі розповіли про всі  історії кохання, які трапилися на життєвому шляху великого Кобзаря. Присутні з цікавістю розглядали книгу та вслухалися в кожне слово бібліотекарів. Постійні слухачі «літературної вітальні» щиро дякували за проведений захід. 








 Четвер, 6 березня 2014 року                        
                                  
                                       Любов і шана вічна Кобзареві.
       Тарас Григорович Шевченко – видатний український поет, який весь свій могутній талант присвятив служінню народові. До 200-річчя від дня народження видатного українського поета, генія, пророка Тараса Григоровича Шевченка працівниками Чаплинської ЦБС  проведено цикл  цікавих заходів. Лейтмотивом всіх святкувань, присвячених Т.Г.Шевченку, є його невмирущі слова:
                                   Свою Україну любіть,
                                   Любіть її… во время  люте,
                                   В останню тяжкую минуту
                                   За неї Господа моліть.
Для учнівської молоді  Чаплинки в малому залі районного будинку культури бібліотекарями проведена літературно-музична композиція  «Любов і шана вічна Кобзареві». Бібліотекарі Чуб Ірина та Суханова Ірина розповіли про творчий та життєвий шлях поета. Викладачі дитячої музичної школи виконували пісні на вірші Тараса Шевченка. Учні спеціалізованої школи  Бєртова Даша, Чорноморченко Анна, Філь Крістіна, Іванченко Анна виразно декламували твори Шевченка.  На заході присутній місцевий поет Микола Петрович Тимошенко, який читав особисті вірші, присвячені Т.Г.Шевченку. Перед присутніми виступив заступник голови районної ради Бериславський  Володимир Миколайович., який підкреслив, що основний мотив поезії Шевченка є любов до Батьківщини. Поет мріяв бачити свій народ єдиним, вільним. Тож виступаючий побажав дітям мріяти, бути толерантними, бути єдиними в помислах і рішеннях. Сьогодні для кожного,- говорив Володимир Миколайович, - найважливіше жити в мирі і єдності, як і закликав Тарас Григорович:
                                 Обніміться ж, брати мої,
                                 Молю вас, благаю.
Для покладання квітів до погруддя Т.Г.Шевченку надавалося право кращим учням  НВК школи-гімназії Шпакович Віталіні та Гавриліну Євгену.

Заключним акордом заходу стала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий…» у виконанні народного ансамблю  РБК «Натхнення» ( керівник Анатолій Павлюк )








Субота, 8 лютого 2014 року

                   Літературна вікторина «За сторінками Кобзаря»

     7 лютого 2014 року в читальному залі районної бібліотеки для дорослих була проведена вікторина з учнями загальноосвітньої школи та Чаплинського професійно – аграрного ліцею. Вікторина виявила прихильників поезії Т.Г.Шевченка. Найкращими знавцями творчості великого поета стали Янкова Альона, Мєшков Максим та Шеманський Михайло.





Субота, 8 лютого 2014 року.


                                Великий син великого народу
Літературний вечір  «Великий син великого народу»  відбувся  в бібліотеці-філії  с.Магдалинівка  (  зав. б/ф Кузьменко Любов Федорівна ). Спогадами про творчість Тараса Шевченка вшанували поетичну спадщину великого  українського поета. В бібліотеці діє книжкова виставка «Вогняне слово Кобзаря». Команди  «Кобзарики» та «Шевченкові діти»  з учнів 7-8 класів змагалися  в літературній вікторині  « І мене в сім’ї єдиній».





     
П’ятниця,  7 лютого 2014 року.
                                   Бентежний голос Кобзаря
 В бібліотеці-філії с.Балтазарівка ( завідуюча б/ф  Головченко Л.М.)  відбувся  літературний екскурс  «Бентежний голос Кобзаря», де учні ЗОШ читали вірші Т.Г.Шевченка, бібліотекар розповіла про життєвий і творчий шлях Кобзаря. Знання учнів закріпили вікториною  «Ми тебе не забули, Тарасе».








 Четвер, 6 лютого 2014 року
                             
                    Голосні читання: «Слова Тараса – наша сила і окраса»
    6 лютого для учнів 3-4 класів працівниками районної бібліотеки для дітей  було організовано голосні читання на тему: «Слова Тараса – наша сила і окраса». Бібліотекар Марія Володимирівна Лавренюк повідомила дітям цікаві факти з життя та творчості відомого українського поета. Малюки читали  ліричні  вірші Тараса Григоровича Шевченка, давали відповіді на запитання літературної  вікторини.
   Проведений захід  допоміг дітям глибше познайомитися з творчістю українського Пророка.





      Середа,  5 лютого 2014 року
                                      ОСПІВАНИЙ  НАРОДОМ

       Літературно-музична композиція «Ми не забудемо тебе, Тарасе» підготовлена і проведена завідуючою бібліотеки-філії с.Надеждівка Дирявих Ольгою Анатолієвною. На заході присутні учні 8 класу ЗОШ в кількості 17 чоловік, вчитель української мови Поточна Т.Ф., музичний керівник дитячого садочка «Калинка» Андрян Н.В., яка розповіла про бандуру і під супровід була виконана всіма присутніми пісня «Думи, мої думи». Вчитель Тетяна Федорівна розповіла про  творчий та життєвий шлях  Тараса Григоровича Шевченка. Учні Колеснікова Настя та Єнюнін Сергій читали вірші «Доля» і «Заповіт». Фахівець із центру соціального захисту Чухалова Лариса була ведучою заходу разом  із  Дирявих О.А.








  Вівторок, 4 лютого 2014 року
                                   УКЛІН ТОБІ, ТАРАСЕ 
      В бібліотеці –філії с.Григорівка ( зав. б/ф Колісніченко Надія Петрівна ) до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка проведена літературно-музична композиція «Уклін тобі, Тарасе, великий наш пророче», де відбулася посвята школярів в  «кобзарята»,  презентувалася виставка-вшанування «Зорій довіку поміж нас, Тарасе». На заході присутні учні ЗОШ в кількості 20 чоловік.








Субота, 1 лютого 2014 року


Бесіда біля книжкової виставки «На струнах Кобзаревої душі»
    31 січня до  районної бібліотеки для дітей  було запрошено учнів 9-х класів, які не байдужі до творчості Тараса Григоровича Шевченка. Бібліотекар Марія Володимирівна Лавренюк провела бесіду біля книжкової виставки «На струнах Кобзаревої душі». Діти коротко розповідали   цікаві факти з біографії письменника, давали відповіді на запитання, декламували уривки з віршів поета.

   Учні показали своє захоплення творчістю Т. Шевченка і небайдужість до своєї Батьківщини.






 Вівторок, 28 січня 2014 р.                      
                     
                      200 - річчю  Т.Г.ШЕВЧЕНКУ  ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

  «Ми тебе не забули, Тарасе»  під такою назвою  27 січня відбувся круглий стіл з учнями 10-А класу НВК школи-гімназії Асканія Нова. Завідуюча селищної бібліотеки-філії Тетяна Острянська разом зі шкільним бібліотекарем Ларисою Вінтоняк та вчителем української мови та літератури Валентиною Стаднік присвятили зустріч з учнями, висвітливши такі  теми «Невідомі сторінки життя Т.Г.Шевченка» та «Тарас Григорович Шевченко – художник». Учні з цікавістю відповідали на питання вікторини «Творчими шляхами Шевченка». Потім відбувся поетичний конкурс «Віднови вірш». Учні за допомогою окремих рядків «збирали» вірші Т.Шевченка «Думи мої, думи», «Заповіт», «Мені тринадцятий минало». Завершився захід виразним читанням віршів Шевченка напам’ять. Дзюба Олександр прочитав «Кавказ». Стиценко Яна натхненно виконала «Лілею». Сташко Ляна прочитала «Сон», а Макарчук Яна   -  «Заповіт».




       
 Четвер, 23 січня 2014 р.         
            СВЯТКУЄМО  ДЕНЬ  СОБОРНОСТІ  ТА  СВОБОДИ  УКРАЇНИ  

   22 січня 2014 року в малому залі районного будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України. Захід підготували бібліотекарі та працівники культури. Бібліотекарі Суханова Ірина та Чуб Ірина були ведучими заходу. На святі присутні учні НВК школи-гімназії, спеціалізованої школи смт. Чаплинка, учнівська молодь Чаплинського професійно-аграрного ліцею, представники громади в кількості 135 чоловік.
    До присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Олександр Шумей та голова районної ради Микола Самойлов, які переконані, що молоде покоління зуміє зберегти надбання українського народу і продовжить боротьбу за свободу і незалежність держави в духовній єдності. Для покладання квітів до погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку надали право кращим учням  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Іванченко Ганні та Гарану Дмитру.








Субота, 18 січня 2014 р.
             
                                        ТВОРЧИМИ  ШЛЯХАМИ  ТАРАСА
          Поетична  вітальня  «Творчими  шляхами  Тараса».  Захід  підготовлений бібліотекарями  селищної  бібліотеки – філії  Асканія – Нова  та  проведений  з  учнями  10 – Б  класу  НВК  Асканія – Нова  17  січня  2014  року.






   "Давайте поговоримо про життя..." зустріч з односельцями в бібліотеці - філії                    с. Першокостянтинівка





Вечір - зустріч "Золотим рукам вклоняється земля" бібліотеки - філії с. Новонаталівка







Зустріч-спогад «Ними пишається наше село»


   Завідуюча бібліотеки-філії с.Магдалинівка  Кузьменко Любов Федорівна організувала зустріч-спогад «Ними пишається наше село». Бібліотекар розповіла, що у нашого села – своя історія, в якій неодмінно є сторінки, сповнені радості й скорботи, віри й гордості. І, дійсно, цю історію творять звичайні люди, які своїми вчинками і працею надихають на подвиги. Це – Шацило Надія Кіндратівна. Нелегка доля цієї жінки, але така насичена радістю, трудовими здобутками, сімейним щастям. За трудові подвиги двічі нагороджена орденом «Трудового Червоного прапора», виховала четверо дітей, має 7 онуків і 8 правнуків.

    Немає нічого милішого за рідну землю. А найголовніше на цій землі – люди. Які вони? Розумні, щирі, відверті. Приємно згадати і зустрітися  з Анатолієм Миколайовичем Володіним, який працював водієм, економістом, заступником голови колгоспу, секретарем парткому радгоспу, потім голова колгоспу, голова сільради. Знання, багатий життєвий досвід допомогали знаходити оптимальні рішення проблем соціального захисту людей. Нагороджений орденом «Знак Пошани», має 6 ювілейних медалей.




Чергове засідання клубу «Надія»  бібліотеки-філії с.Григорівка


         Чергове засідання клубу «Надія»  бібліотеки-філії с.Григорівка ( завідуюча  б/ф Колісніченко Надія Петрівна ) відбулося 20 листопада 2013 року на  тему:
«Від щирого серця скажу…» . Це справжнє свято-пошанування найкращих людей-трударів села – це і вчителі, і жінка-трактористка, і вишивальниця, і майстри-будівельники, і дояр, і квіткарка, і прийомна сім’я, і мати-героїня, і щасливе подружжя, і скромний шкільний бібліотекар. Розповіді про односельців до щему в серці зворушливі  і такі рідні. Для кожного присутнього гостя Надія Петрівна знайшла потрібні слова і побажання. Присутні приємно вражені увагою до них і пошаною їхнього змістовного життя.  Звучали пісні у виконанні ансамблю «Натхнення» районного будинку культури ( керівник А.Павлюк). Учасники зустрічі  щиро вдячні за незвичайну зустріч, яку подарувала  їм Надія Петрівна. 











Книга мандрує Херсонщиною.
       


     Примандрувала і до нас, в Чаплинську районну бібліотеку, поетична збірочка доцента кафедри української літератури Херсонського державного університету, кандидата філологічних наук, поета, літературознавця Василя Загороднюка  «Формула Сократа». Всі без винятку бібліотекарі познайомилися з віршами херсонського поета. Перебувала збірка в Чаплинці з 16 по 29 травня і познайомилися з нею більше 40 користувачів бібліотеки.











 Припали до душі справжні вірші про кохання. Охоплює гордість, що  в творчості Василя Загороднюка знайшли місце наші історичні святині. В бібліотеці організовані презентації «Виставка однієї книги», зустрічі молоді з віршами поета. Юні мріють про справжнє кохання, і поет відверто пише про почуття ніжно і трепетно. Не залишився осторонь цієї події і місцевий самодіяльний поет Микола Петрович Тимошенко. На літературній зустрічі з відвідувачами бібліотеки Микола Петрович захоплено читав улюблені рядки свого колеги по перу Василя Загороднюка. Також Микола Петрович залишив відгук про збірку, з яким варто познайомитися: «Недарма кажуть, що Поезія – це музика душі, що Поезія завжди була сонцем людства, його древом життя, піснею великого моря, молодою Любов′ю і старим золотом. А те, що Поет – істота крилата, це аксіома. Його натхнення – це блискавка, яка спалахує не для всіх. І чого немає в душі автора, того не буде і в його творіннях. Розсипана мова – слова, а вірші – нанизані перлини, які народжуються в душі і, особливо, в душі високій і чутливій. Читаючи збірку Василя Загороднюка , я переконався в правдивості, і навіть незаперечності, вищесказаного. Автор твердо переконав мене в тому, що Любов – це поезія і сонце життя. Отже, насамкінець, зичу працьовитому слузі музи ліричної віршованої сповіді Евтерпи  і надалі знаходити в глибинах своєї щирої душі ніжносяйні перлини красного письма. Тож, шановний колего по перу, хай щастить Вам у благородних пошуках! Щедрого Вам улову, Василю Степановичу!  Ваш шанувальник з Чаплинки  Микола Тимошенко. 24-25 травня 2013 року.»

   Передаємо збірку В.Загороднюка «Формула Сократа» колегам Каланчацької ЦБС. Щасливого плавання тобі, «Формула Сократа», у морі шанувальників поезії.


Районний конкурс бібліотечних волонтерів у Чаплинці


2 квітня у Чаплинці відбувся районний конкурс волонтерських бригад "Від книги до книги, від серця до серця", в якому взяли участь 7 бригад. 
На конкурс бібліотеки-філії надали різноманітні матеріали: списки членів волонтерських бригад, плани роботи, списки літератури, яку волонтери читали малюкам та сценарії виступів.






Добре представили себе волонтерська бригада "Читайлики" Магдалинівської бібілііотеки-філії, волонтерська бригада "Книголюбчики" Чаплинської районної бібіліотеки для дітей, та все ж найкраще показала себе волонтерська бригада "Діти Сонця", яка й стала переможцем конкурсу. 






Лідія Бугайова,

заступник директора Чаплинської ЦБС по роботі з дітьми



Знайомтесь з "топовими" професіями чаплинських "профі"

Учасники проекту "ПрофіСтарт" з Чаплинки визначили ТОП - 6 професій району і провели поглиблене вивчення кожної з них. Діти з великою віповідальністю віднеслися до поставленого завдання, дізналися багато цікавого і отримали безліч позитивних емоцій.

Люди в білих халатах




Стати фотографом не просто



Агроном необхідна професія для нашого району




Хочу стати трактористом



Бухгалтер - важлива професія в кожній організації




Любиш подорожувати - стань водієм




"ПрофіСтарт" у степовій Чаплинці

За перший місяць реалізації проекту подій вже відбулося чимало. Судіть самі:
- згідно з навчально - тренінговою програмою відбулася зустріч з журналістом, кореспондентом районної газети «Радянська Таврія» Пуляєвою Валентиною Зіновєвною, яка розповіла про ЗМІ, що є в Україні та провела тренінг з інтерв’ювання та обробки матеріалу для опублікування (на фото);


- проведено «Професіографічну екскурсію» до центру занятості, під час якої учасники проекту побували у секторі самостійного пошуку вакансій та ознайомилися з "Барометром професій";



- відбувся «Профорієнтаційний урок-семінар», на якому відбулася зустріч дітей-учасників проекту з начальником управління економіки та розвитку інфраструктури РДА Малюком Сергієм Леонідовичем та директором Чаплинського районного центру занятості Богачовою Вікторією Володимирівною;


- відбулася підсумкова зустріч за "круглим столом" завідуючої РДБ Бугайової Л.П., головного спеціаліста відділу надання соціальних послуг РЦЗ Модіної С.В. та дітей-учасників проекту, під час якої було визначено ТОП – 6 професій нашого району з урахуванням проведених попередніх досліджень та зустрічей:



Тепер - до вивчення професій (а план цієї роботи також вже складено).
Завідуюча Чаплинською районною бібліотекою для дітей
Бугайова Л. П.




            Літературна вітальня - "Червона калина" в гостях у "Затишку".


В геріатричному пансіонаті «Затишок» з нагоди Дня Конституції України відбулася відверта розмова «Констиуція України –Основний Закон нашого життя: висловлюємо свою думку». Бібліотекар  Чаплинської центральної районної бібліотеки Ірина Анатоліївна зробила історичний екскурс та познайомила присутніх зі змістом Конституції України. Мешканці пансіонату висловили свої думки, розповіли про наболіле нашої країни. Вони були одностайні в думці, що Основний Закон країни слід поважати, бо Конституція України – це наша доля.


В геріатричному пансіонаті «Затишок» відбулося засідання літературної вітальні «Калинонька», приурочене Дню Святої Трійці під назвою «Закувала зозуленька у зеленім гаю…». Захід провели працівники Чаплинської центральної районної бібліотеки Суханова Ірина  та Люшненко Олена. Мешканці пансіонату дізнались про історію виникнення свята, народні легенди та які звичаї і обряди  пов′язані з  Зеленою неділею. Родзинкою заходу стала літературно-квіткова композиція «Символіка квітів в українських оберегах». Цікава розповідь спонукала до спогадів про незабутні молоді роки. Старенькі щиро дякували бібліотекарів за душевну розповідь.




           «Бібліотечний кіносалон» - регіональний соціальний проект.

«Бібліотечний кіносалон» - регіональний соціальний проект.

  Спільний проект Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. Олеся Гончара, комунального  підприємства «Кіновідеопрокат» Херсонської обласної ради, департаменту освіти і науки, молоді та спорту, департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації  направлений на розширення асортименту бібліотечних послуг  шляхом створення Бібліотечного кіносалону. Нова послуга дає можливість реалізувати конституційне право кожного громадянина на рівний доступ до культурних цінностей.  Так, 21 листопада 2013 року в Чаплинській центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей та сільській бібліотеці-філії с.Надеждівка були продемонстровані фільми «Чи легко бути молодим» та «Волшебник изумрудного города». Перед показом фільмів мала вступне слово директор Чаплинської ЦБС Антоніна Леонідівна Жовнірчук, яка  розповіла присутнім про  важливість, мету, завдання  даного соціального  проекту. Мета проекту – залучення  до читання засобами кіно в інтересах культурного та духовного розвитку населення. Даний проект має певні завдання: організація змістовного дозвілля й відпочинку для дітей та дорослих, показ творів національного кіномистецтва і кіноспадщини, проведення  кінозаходів, спрямованих на популяризацію українського та світового кіномистецтва. Також цей проект має  інформаційне, освітнє, культурно-просвітницьке, інтелектуально-дозвільне навантаження.  На привеликий жаль сьогодні серед підлітків та молоді  Херсонщини  мають місце правопорушення, які ведуть до скоєння злочинів, тому ми недаремно вибрали фільм на актуальну тему «Чи легко бути молодим». Антоніна Леонідівна побажала приємного перегляду  і виказала надію, що фільм не залишить байдужим нікого. Фільм «Чи легко бути молодим» переглянули  старшокласники Надеждівської ЗОШ,  НВК  Чаплинської школи-гімназії, учні  Чаплинського професійно-аграрного ліцею.  Фільм справив враження на присутніх, бо відразу ж  відбулося обговорення з бурею емоцій. Директор ЦБС підвела підсумок обговорення і зазначила, що якщо  у  молоді з’являється вільний час, то, як закликала Антоніна Леонідівна,  треба витрачати його на добрі справи, не переступати межу дозволеного, відвідувати бібліотеку і  займати себе корисними справами. Для учнів молодших класів Чаплинської спеціалізованої школи демонструвався фільм «Волшебник изумрудного города».  Перед початком фільму виступила бібліотекар районної бібліотеки для дітей Лавренюк М.В., яка закликала бажаючих прийти в бібліотеку та перечитати  казку Волкова. Діти отримали  від перегляду естетичне задоволення  та відвідали бібліотеку і навіть  записалися нові користувачі. Всього на перегляді фільмів було присутніх:  учнівської молоді  -  150 чоловік, дітей початкових класів – 50.  Партнерство з бібліотечним кіно салоном – це своєрідна популяризація читання і літератури. Тому ми підтримуємо даний  проект  та  із задоволенням   бажаємо співпрацювати.

                                                                

















Відеоконференція

Відеоконференція
  по книзі  Володимира Михайловича Пащенка  «Степові орли понадальпійські»
                                                           за участю автора.
                22 листопада 2013 року в  Чаплинській районній бібліотеці відбулася відео конференція, де презентували друге видання книги Володимира Пащенка «Степові орли понадальпійські». Конференція організована обласною бібліотекою для  юнацтва ім.. Б. Лавреньова. На відеозв’язку  цього дня були районні бібліотеки смт.Каланчак, смт.Нововоронцовка, смт.Чаплинка. На зустрічі представниками і учасниками  була учнівська молодь Чаплинської спеціалізованої школи ( Бондаренко Альона, Луцик Максим, Козленкова Анастасія, Козачок Катерина),  учні НВК Асканія-Нова: Єремицький Денис, Кравець Микола, Темлякова Марина, Бондарчук Андрій – учні, які  взяли участь в обговоренні книги та ще 12 учнів, які спостерігали відеоконференцію.  На презентації також присутні завідуюча селищною бібліотекою-філією Асканія-Нова Острянська Т.П.,  Л.Л.Ташкевич, вчитель французької мови НВК Асканія-Нова, завідувач шкільним музеєм, керівник гуртка «Історики-краєзнавці». На даному заході була можливість висловити свої враження про книгу та задавати авторові питання. Розповіді Володимира Михайловича були фундаментальні, захоплюючі. Дуже приємно  було слухати змістовні відповіді, спогади  та враження від зустрічі автора  з Едуардом Фальц-Фейном. Книга Володимира Пащенка «Степові орли понад альпійські» патріотично, проникливо, влучно, ємно, образно і лірично змальовує славний рід Фальц-Фейнів, сильні особистості, які своїм прикладом вчать, які безмежні можливості відкриває працелюбність. Треба тільки прикласти руки, розум, вміння і ти станеш хазяїном життя і відчуєш, який дорогий і милий тобі рідний край. Не  можна  залишитися байдужим, прочитавши звернення автора  «Усім, хто народився в Україні»:                                        
                                        Світом владарюй, гніздом  - гордись:
                                        Світ і королів недовго носить.
                                        Чим ти дорожив, - усе твоє:
                                        Де б не був, -   душею й тілом линеш.
         Поява твору В.Пащенка дуже вчасна, бо вона виховує підростаюче покоління, як треба любити рідний край, берегти його надбання та мати хист примножувати славу і багатство своєї Батьківщини. Учні задавали питання авторові  книги та отримали змістовні , обґрунтовані відповіді. Людмила Леонідівна Ташкевич , керівник гуртка «Історики-краєзнавці» відзначила, що книга відкриває  більш глибинні відомості родини талановитих підприємців та щедрих благодійників Фальц-Фейнів. Книга допоможе  у  вихованні  підростаючого покоління  патріотизму, глибокому вивченню історії рідного краю.  На останок треба сказати, що часу для спілкування з автором було замало, але ж віртуальна  зустріч не залишила байдужими нікого.
  Щиро дякуємо працівникам обласної бібліотеки для юнацтва ім..Б.Лавреньова, особливо Тарадименко І.І., за організацію інноваційного заходу. Живе спілкування залишає незабутні враження і відгук в небайдужих серцях.