Про нас

            

Комунальний заклад "Чаплинська централізована бібліотечна система"

вул.Леніна,38
   смт Чаплинка
                                Херсонська область                            
Україна
75200

  Ми працюємо: з 8.00 - 17.00


Вихідний день - неділя

Останній день місяця - санітарний день


                  Контактний телефон: (05538)21900                  

 Е-mail: chapcbs@ukr.net
                                                              
   Історія комунального закладу
 «Чаплинська централізована бібліотечна система».

          Чаплинська районна бібліотека для дорослих одна з перших книгозбірень в Чаплинському районі. Датою заснування районної бібліотеки вважається осінь 1933 року.

12 вересня 1941 року німецько-фашистські війська захопили Чаплинку. Цінні книги районної бібліотеки переховала в підвал і зберегла вчителька Харченко Зінаїда Григорівна.

В 1948 році внаслідок реорганізації районної бібліотеки утворили дві самостійні бібліотеки: центральна районна бібліотека для дорослих та районна бібліотека для дітей та юнацтва.

Селищна бібліотека-філія Асканія Нова відкрита  в 1959 році.

В 50-і роки відкрита Балтазарівська бібліотека і розміщена в приміщенні профспілкового клубу, який знаходився в будинку поміщика Скадовського.

В 1960 році почала функціонувати Кучерявоволодимирівська сільська бібліотека.

Новонаталівська сільська бібліотека відкрита в 60-і роки.

Влітку 1954 року відкрита  Червонополянська сільська бібліотека.

В 1950 році відкрита Преображенська сільська бібліотека.

15 липня 1962 року відкрилася Шевченківська сільська бібліотека.

В серпні 1955 року відкрита Скадовська сільська бібліотека.

В травні 1955 року почала функціонувати Магдалинівська сільська бібліотека.

В 1975 році  відкрита сільська бібліотека в селі Морозівка.

До відкриття в селі Маркеєво бібліотеки-філії ( 1978 ) діяла пересувна бібліотека від селищної бібліотеки Асканія Нова.

23 березня 1973 року почала діяти сільська бібліотека в с.Комиш.

В 1960-і роки відкрита сільська бібліотека в с.Іллінка.

В 1963 році відкрито сільську бібліотеку в с.Молочне.
 22 листопада 1968 року почала працювати сільська бібліотека в с.Питомник.

 Історія Хлібодарівської бібліотеки починає свої витоки з Веселківської сільської бібліотеки. Село Веселе на той час було підпорядковане Хрестівській сільській раді. Згодом Веселківська бібліотека переселена в с.Хлібодарівка.

В 1947 році відкрита приклубна бібліотека с.Іванівка.
 В листопаді 1960 року переіменована в сільську бібліотеку.

 В 1970 році  відкрита сільська бібліотека с.Долинське.

 В 1957 році відкрита сільська бібліотека в с.Хрестівка.

  З лютого 1919 року при клубі діяла сільська бібліотека в с.Першокостянтинівка.

 В 1959 році відкрита хата-читальня в с.Надеждівка.

Сільська бібліотека в с.Павлівка відкрита в 1948 році.

В 1947 році в с.Григорівка відкрита сільська бібліотека.

 Сільська бібліотека  в с.Строганівка відкрита  в 1937 році.

В 1978 році сталися  зміни в системі бібліотек та в системі обслуговування читачів. Наказом № 43 по відділу культури виконкому Чаплинської районної ради від 28 вересня 1978 року, згідно рішення обласної ради вирішено перевести державні масові бібліотеки Чаплинського району на централізовану систему обслуговування та об'єднати в єдину централізовану бібліотечну систему.
 На цей період  в центральній районній бібліотеці було створено відділи: відділ обслуговування читачів, відділ комплектування і обробки літератури, відділ організації і використання єдиного фонду  та міжбібліотечного абонементу,  відділ методичної і бібліографічної роботи. До централізованої бібліотечної системи ввійшли: центральна районна бібліотека для дорослих, районна дитяча бібліотека, селищна бібліотека –філія Асканія Нова та 25 сільських бібліотек-філій.
З часу утворення централізованої бібліотечної системи у 80-х роках бібліотечні фонди поповнювались з обласного бібліотечного колектора,  надходили регулярно і в достатній кількості.

1982-1984 роки - Значно поліпшилась матеріально-технічна база бібліотек. Придбано нові меблі: столи, стелажі, стільці, шафи, килимові доріжки, телевізор, програвачі, магнітофон, друкарські машинки. В ЦБС придбано бібліобус, ним здійснювалась централізована доставка книг в бібліотеки-філії.

В 1997 році на основі  Постанови КМУ від 30.05.97 № 510 «Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні», розпорядження № 522 від 15.08.97 Херсонської ОДА  Світлівська  та Білоцерківська сільські бібліотеки– філії   були закриті.  Фонди  Світлівської бібліотеки передані в Хрестівську  сільську бібліотеку-філію, фонди Білоцерківської бібліотеки  - до Скадовської сільської бібліотеки-філії.

2008 рік – створення комунального закладу Чаплинської районної ради «Чаплинська централізована бібліотечна система». До комунального закладу «Чаплинська ЦБС» ввійшли: 26 публічних бібліотек: центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека, селищна бібліотека-філія Асканія Нова та 24 сільські бібліотеки-філії.
Книжковий фонд комунального закладу «Чаплинська централізована бібліотечна система»  на 1.01.2014 року складає 337184 примірників , користувачів  - 24526 чоловік.

2010 рік – придбано перший комп'ютер, принтер, ксерокс.

2012 рік  - Комунальний заклад «Чаплинська ЦБС», а саме: центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека, бібліотека-філія с.Хрестівка, бібліотека-філія с.Першокостянтинівка  стають переможцем   в ІІІ раунді  конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»  за Програмою «Бібліоміст». Бібліотеки-переможці отримали комп'ютерне обладнання:  центральна районна бібліотека – 9 комплектів з принтером, сканером та ліцензійним програмним забезпеченням, районна дитяча бібліотека, Хрестівська бібліотека-філія та Першокостянтинівська бібліотека-філія аналогічно  отримали по 2 комплекти комп'ютерного обладнання з принтером та сканером. В цих бібліотеках відкрито Пункти вільного та  безкоштовного доступу до Інтернету.

Бібліотеки комунального закладу «Чаплинська централізована бібліотечна система» тісно співпрацюють з місцевими органами самоврядування, місцевою громадою, громадськими організаціями, багатьма закладами, є постійними учасниками  різноманітних наукових соціологічних, краєзнавчих та історичних  досліджень, районних та обласних конкурсів, фестивалів, акцій. Бібліотеки активно запроваджують інноваційні форми роботи ,займаються проектною діяльністю на розвиток громади та задля задоволення інформаційних та дозвіллєвих інтересів своїх користувачів.    Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.